top of page

Darmowa wiza do Egiptu dla posiadaczy karty Hayya


W związku z rozpoczynającym się mundialem w Katarze, rząd Egiptu zatwierdził zwolnienie z opłaty za wizę do tego kraju. Warunkiem jest posiadanie karty Hayya. Mundial rozpoczyna się dziś. Potrwa do 18 grudnia.

Zgodnie z dekretem egipskiego rządu, posiadacze karty Hayya są zwolnieni z opłaty za wizę po przyjeździe do Egiptu. Koszt wizy do Egiptu to 25 dolarów. Warunkiem zwolnienia z opłaty jest posiadanie biletu na konkretny mecz mundialu.

Oprócz ułatwienia procedur wizowych, ministerstwo turystyki i starożytności Egiptu ogłosiło wprowadzenie 50% zniżki we wszystkich swoich muzeach i miejscach archeologicznych dla posiadaczy karty Hayya, a także zniżki za pobyt w hotelach Hurghady i Sharm el-Sheikh.Karta Hayya to cyfrowa karta identyfikacyjna, która umożliwia wjazd do Kataru, wejście na stadiony, do stref kibica oraz korzystanie z usług i transportu; jednakże kartę można otrzymać tylko wtedy, gdy dana osoba jest jednocześnie posiadaczem biletu na mecz.

Karta Hayya jest spersonalizowana; zawiera imię i nazwisko posiadacza karty, zdjęcie, numer biletu na mecz i numer paszportu. Karty nie można odsprzedać, ani "oddać innej osobie".


Wielu kibiców z całego świata, z uwagi na bardzo wysokie koszty pobytu w Katarze, "mieszka" w Hurghadzie, czy Sharm el-Sheikh, a na mecze tylko dolatuje.

Air Cairo, EgyptAir i inne linie lotnicze w regionie - w trakcje trwania mistrzostw świata w piłce nożnej - uruchomiło specjalne czartery dowożące kibiców do Kataru.


hurghada24.pl

bottom of page