top of page

Danie z wieprzowiny, prawdziwy chleb, ciasto, piwo? Niemiecka restauracja w Hurghadzie to serwuje


Byliśmy już w restauracji czesko-słowackiej w Hurghadzie. Czas na restaurację/sklep niemiecki.Tuż obok hotelu Bella Vista w dzielnicy Sakala, przy Sheraton Road znajduje się restauracja/sklep "Zeitlos", czyli w tłumaczeniu na polski "ponadczasowy".


I faktycznie, miejsce - jak na kraj w którym nie spożywa się w zasadzie wieprzowiny - jest niecodzienne. Restauracja oferuje bowiem dania "ze świnki". Może i tanie nie są, ale... są.


Schweinensnitzel, czyli kotlet wieprzowy z frytkami, lub ziemniakami (najtańsze serwowane tu danie ze świnki) kosztuje 265 EGP (46 zł).
Tak prezentuje się danie, gdzie w roli głównej występują "schabowe z prosiaczka"...

Specjalnością zakładu jest jeszcze wypiekany na miejscu chleb. Jeżeli ktoś, podczas pobytu w Hurghadzie zatęskni do "prawdziwego pieczywa - niech śmiało uda się do Zeitlos. Pieczywo, choć do najtańszych nie należy, ale jest "prawie takie samo" jak w Polsce. Kilogramowy bochenek "baurenbrot", czyli 1 kg chleba wiejskiego kosztuje 115 EGP ( 21 zł).


Zeitlos znany jest także z wypieków. Np. "apfelstreusel mit puddingcreme", czyli kawałek kruszonki jabłkowej z kremem budyniowym kosztuje 50 EGP (9 zł).
A tak prezentuje się niemiecka restauracja/sklep Zeitlos w Hurghadzie i jego menu...W Zeitlos napijemy się oczywiście piwa i mocnych alkoholi. Restauracja znajduje się tu: https://goo.gl/maps/XiCDLVk4z22mo68r6


hurghada24.pl

bottom of page