top of page

5 magicznych wysp na Morzu CzerwonymWyspy to magiczne miejsca na Morzu Czerwonym. Idealne na pełny relaks.Zatopione w turkusowych wodach Morza Czerwonego przyciągają wielu turystów. Tutaj wszystkie zmartwienia znikają. Zostaje słońce, woda, miękki piasek i radość z pobytu w tak pięknym miejscu. Wyspy egipskie. To idealne miejsce na spokojne plażowanie, kąpiel w morzu ale też snurkowanie i nurkowanie.
Wyspa GiftunJedno z najciekawszych miejsc w Hurghadzie Wyspy Giftun to Giftun El-Kebeer (Big Giftun) i Giftun El-Sagheer (Small Giftun). Otoczone turkusowymi wodami. Osoby odwiedzające wyspę mogą podziwiać wspaniały widok na Morze Czerwone, pływać, snurkować i nurkować. Jest to najlepsze miejsce turystyczne ze względu na niedaleką odległość od Hurghady, Na wyspy można dostać się stateczkiem lub. łodzią.Wyspa Abo Monkar
Wyspa Abo Monkar jest przedłużeniem wyspy Giftun i jest uważana za jedną z najpiękniejszych wysp na Morzu Czerwonym. Wyspa znajduje się 45 kilometrów od Hurghady i można do niej dotrzeć łodzią. Jest to idealne miejsce do zwiedzania lub nurkowania z rurką i akwalungiem. Podróż na wyspę Abo Monkar z Hurghady trwa około 50 minut.
Wyspa Tawila
Rozciągnięta u wybrzeży El-Gouny wyspa Tawila to bardzo spokojne i ciche miejsce. Miejsce idealne na odpoczynek od "zgiełku" miasta. Istna oaza spokoju. Piękna piaszczysta plaża i czysta, błękitna woda przy wyspie są idealnym miejscem na błogi, rodzinny wypoczynek. Na wyspę można dotrzeć łodzią lub stateczkiem z miejscowości El-Gouna.
Wyspa Zabargad
Klejnotem Morza Czerwonego jest wyspa Zabargad. Wyspa wraz z otaczającymi ją chronionymi rafami koralowymi jest częścią Parku Narodowego Elba. Wyspa jest idealnym miejscem do nurkowania, obserwacji ptaków i podziwiania malowniczych widoków na okoliczne rafy. Na wyspę można dotrzeć łodzią z Hurghady.

Wyspa Hamata Qulaan
Określana jako "egipskie Malediwy" wyspa Hamata Qulaan znajduje się w Marsa Allam. Wyspę otaczają piękne rafy koralowe które można podziwiać snurkując lub nurkując. Podczas wizyty na wyspie można zobaczyć delfiny i żółwie. Na wyspę można dostać się pożyczając łódź z przystani Hamata.

(egyptianstreet)
Comments