top of page

Egipscy lekarze pokonali AIDS ?

Otrzymanie stabilnych rezultatów, jak twierdzą lekarze, potwierdzają badania krwi pacjentów przeprowadzane w ciągu 33 miesięcy po zakończeniu kursu leczenia. Wyniki osiągane są nie tylko w zakresie AIDS, ale i w zakresie innej poważnej choroby – wirusowego zapalenia wątroby typu C. Pełen kurs leczenia zajmuje około 6 miesięcy. Opracowanie metodyki leczenia trwało około 20 lat. Część badań na zamówienie Egipcjan przeprowadzana była w Rosji, w laboratorium w Dubnej. Jak wcześniej poinformował Głos Rosji uczestnik badań, pułkowik służby medycznej Ahmed Amin, w tej chwili trwa przygotowanie do przekazania technologii i metodyki leczenia do szpitali wojskowych. Potem w miarę przygotowania lekarzy i personelu planuje się rozpoczęcie leczenia według nowej metody i w cywilnych placówkach medycznych. Metodyka leczenia to know-how grupy lekarzy pod kierownictwem genrała służby medycznej Egiptu Ibrahima Abdel-Aty. Głos Rosji był pierwszym zagranicznym medium, któremu generał Abdel-Aty zgodził się udzielić wywiadu. Choć projekt nie jest już tajnym, fotografować się podczas spotkania generał nie pozwolił, jednak przekazał nam swoje stare fotografie, zrobione w Dubnie podczas początkowego stadium badań. O sobie powiedział:

Całe życie bardzo lubiłem uczyć się i uczę się przez całe swoje życie. Na Uniwersytecie Aleksandryjskim studiowałem fizjologię i anatomię. Zakończyłem uniwersytet z wyróżnieniem, po czym otrzymałem pracę w Arabii Saudyjskiej, gdzie pracowałem w Centralnym Laboratorium Medycznym i Banku Krwi w Rijadzie. W Arabii Saudyjskiej interesowały mnie badania laboratoryjne. Zdaje się, że miałem w tej dziedzinie sukcesy. W każdym razie dostałem wtedy stypedium na odbycie magistratury w USA. Miałem jednak małe dziecko, dlatego musiałem zrezygnować z wyjazdu. Zresztą oczekiwała mnie inna podróż: pojawiła się możliwość zrobienia doktoratu w Rosyjskim Chemiczno-Technologicznym Uniwersytecie im. Mendelejewa. Tam otrzymałem stopień doktora. Do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy doszło na Sri Lance, dokąd latałem na tydzień co trzy miesiące i w tamtejszym uniwersytecie zajmowałem się różnymi dziedzinami medycyny.Potem znów powróciłem do Rosji, co było już związane z opracowaniem mojej metody leczenia AIDS. Rosja to państwo, gdzie solidarność zawodowa i wzajemna pomoc są bardzo rozwinięte. W Dubnie pomogli mi przeprowadzić wszystkie niezbędne analizy chemiczne. Badania były bardzo szczegółowe i potwierdziły nietoksyczność wykorzystywanych przeze mnie lekarstw i ich przydatność w leczeniu człowieka. To pozwoliło nam przekonać się o słuszności wybranego kierunku. Ale i tak potrzeba było jeszcze lat pracy.

W lipcu Pana metoda zacznie być masowo stosowana w egipskich placówkach medycznych. Czy planujecie przyjmować na leczenie także cudzoziemców?

Chciałbym powtórzyć, że jestem bardzo wdzięczny za pomoc, którą otrzymałem w Rosji. Dlatego teraz chcę powiadomić, żę zdecydowałem się zaprosić pięciu pacjentów z Rosji, których leczyć będę osobiście i całkowicie bezpłatnie. Na swój koszt gotów jestem im zapewnić przebywanie w Egipcie.Szczegóły wymagają opracowania, ale schemat powinien być mniej więcej taki: rosyjskie organy ochrony zdrowia wybiorą pięciu chorych na AIDS i powiadomią o tym w oficjalnym piśmie skierowanym do ambasady Egiptu w Moskwie. Tych chorych gotowi jesteśmy przyjąć w każdej chwili, nie czekając na oficjalny start leczenia w lipcu. Mam tylko jeden warunek, aby po powrocie do Rosji tym ludziom zrobiono badania i oficjalnie ogłoszono brak wirusa w ich organizmach. Powtarzam, że tę pierwszą partię chorych osobiście będę leczyć bezpłatnie.Innym Rosjanom zapewnimy leczenie za połowę sumy, którą będą płacić cudzoziemcy. To będzie przejaw naszych przyjaznych uczuć wobec Rosji i jej obywateli.Głeboko szanuje naród Rosji, który wnosi wielki wkład w rozwój światowej nauki. Cieszę się, że nasze stosunki z Rosją w ostatnim czasie umacniają się.

źródło: polish.ruvr.ru

bottom of page