top of page

Wypadek polskiego autokaru w Egipcie. Aktualizacja


Jak już informowaliśmy, dziś przed południem autokar turystyczny z Polakami na pokładzie, jadący z Marsa Alam do Luksoru miał wypadek niedaleko miasta Kina na wschodnim brzegu Nilu. Do wypadku doszło na drodze nr. 75 w okolicy wioski el Gabalaw.W autokar, którym jechało 38 polskich turystów uderzył samochód osobowy. W wyniku kolizji autokar zjechał do rowu melioracyjnego, a samochód wpadł na latarnię.

W wypadku zginęła prowadząca auto Egipcjanka. Z naszych informacji wynika, że wraz z kobietą podróżowała jeszcze dwójka jej dzieci, którym nic się nie stało.

W wypadku poszkodowani zostali dwaj Egipcjanie, którzy podróżowali autokarem. Obaj zostali odwiezieni do szpitala. Według informacji podawanych przez egipskie media, żadem z polskich turystów nie odniósł poważniejszych obrażeń.Na miejscu wypadku pojawiło się kilkanaście karetek pogotowia oraz ratownicy medyczni.Dwie godziny po wypadku podstawiony został inny autokar, którym polscy turyści pojechali w dalszą drogę.Sprawą śmiertelnego wypadku zajmuje się prokuratura w Kinie.


Przypomnijmy, 7 kwietnia w okolicach Safagi na Morzem Czerwonym w wypadku autokaru zginęło troje polskich turystów, a 16 zostało rannych. Część z najciężej poszkodowanych nadal przebywa w szpitalach w Hurghadzie.


www.hurghada24.pl (newspaper, redseanews24)

1 Comment


Guest
Apr 25, 2022

Tak w kwestii informacji: kilka osób było poszkodowanych - w tym jedno złamanie kręgosłupa, jedno pęknięcie kręgosłupa.....

Like