top of page

Egipt znosi obostrzenia covidowe na czas Ramadanu


Egipt zniósł ograniczenia dotyczące wspólnych posiłków charytatywnych na czas Ramadanu, który rozpoczyna się 1 kwietnia wieczorem.Ramadanowe kolacje charytatywne (iftar) organizowane są publicznie na ulicach całego Egiptu, aby zapewnić bezpłatne posiłki dla najuboższej części społeczeństwa. Zostały zawieszone w 2020 roku, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa.

Ponadto, podczas świetego miesiąca w meczetach będą dostępne sale konferencyjne i będzie można prowadzić popołudniowe kazania modlitewne (Al-Asr) i masowe kazania nocne (Taraweeh).

Rząd Egiptu pozwolił także, by sklepy, restauracje i kawiarnie mogły pozostać otwarte do 2 w nocy.


Komitet do spraw Zarządzania Pandemią i Endemią zezwolił również na organizowanie wesel i uroczystości w hotelowych salach recepcyjnych pod warunkiem przestrzegania środków zapobiegawczych przeciwko Covid-19.Do tej pory w ponad 105 milionowym Egipcie zaszczepiono w pełni ponad 32 miliony osób. W sumie podano 76,5 miliona szczepionek na Covid-19.

Tygodniowa średnia zakażeń w Egipcie wynosi 788 osób. 26 marca wykryto 12 nowych przypadków. Żadna osoba z powodu Covid-19 nie zmarła. Ramadan zakończy się 30 kwietnia.


(ahram)

Kommentare