top of page

Milion Egipcjan zaszczepionych w ramach kampanii "Pukamy do drzwi"Ministerstwo Zdrowia i Ludności ogłosiło dziś, że ponad milion obywateli zostało zaszczepionych trzema dawkami szczepionek na koronawirusa, w ramach kampanii "Knock on Doors". Kampania rozpoczęła się 7 marca br w prowincjach Monufiya, Fayoum, Minya, Sohag, Qena, Luxor i Asuan. Kampania powstała w celu dotarcia do jak największej liczby obywateli w całym kraju i zapewnieniu im szczepienia.

Według oficjalnego kom unikatu rzecznika Ministerstwa Zdrowia i Ludności, Hossama Abdela Ghaffara docelowo 1400 członków zespołów medycznych zostało rozmieszczonych w wioskach gubernatorstw, aby zapewnić szczepienia. Zespołom medycznym towarzyszy 3500 Grup Edukacyjnych ds. Zdrowia.


Organizują one spotkania obywateli w domach, na przystankach, rynkach, w szkołach i w różnego typu obiektach w celu szerzenia świadomości na temat znaczenia szczepionki" - powiedział rzecznik Ministra Zdrowia i Ludności. Grupy te działają od ósmej rano do szóstej po południu.


Hossam Abdel Ghaffar wyjaśnił, że zespoły edukacji zdrowotnej rozpowszechniają wiedzę na temat środków zapobiegawczych w ramach przeciwdziałania pandemii i zachęcają do jak najszybszej rejestracji na stronie internetowej Ministerstwa w celu przyjęcia szczepionek na koronawirusa.
(egyptindependent)

Comments