top of page

Kontrola covidowa na lotnisku w Hurghadzie (video)


W Hurghadzie nadal obowiązują obostrzenia związane z Covid-19. Jak się za chwilę przekonamy obowiązują tylko teoretycznie.

Po przylocie do Hurghady, na lotnisku powinniśmy mieć założone maseczki - jednak nikt nie zwraca na to uwagi. Przynajmniej takie "procedury obowiązują" w Terminalu 2, czyli tzw. starym.
Lądując w Hurghadzie powinniśmy mieć ze sobą certyfikaty covidowe, które winny zostać sprawdzane przed odprawą paszportową przez specjalnych pracowników służby sanitarno-epidemiologicznej. I tu także nic. Wysiadając z autokaru turyści po prostu przechodzą przez bramkę w której zainstalowane są kamery termowizyjne.
Te wyświetlają naszą temperaturę i zapala się przy tym lampka. Jeżeli temperatura naszego ciała przekracza 37,2 stopnia - wówczas zapala się czerwona lampka. Jeżeli jest poniżej - zapala się lampka zielona. I to wszystko.


Na nagraniu które widzimy, przez bramkę termowizyjną przechodzili turyści z dwóch samolotów, czyli około 360 osób. Nikt nie miał podwyższonej temperatury.


Tak wygląda "procedura covidowa" w Terminalu 2 lotniska w Hurghadzie...


Należy jednak pamiętać, że zarejestrowana "procedura covidowa" nie jest normą. Co kilka dni przeprowadzane są specjalne akcje podczas których wszystkie procedury są przestrzegane.


hurghada24.pl

Comentários