top of page

Bez maseczki w samolocie do HurghadyOd 28 marca przestał obowiązywać nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach użytku publicznego. Nakaz dotyczył także samolotów. Już nie obowiązuje.Jak informuje Enter Air na pokładach ich samolotów latających m. in. do Hurghady nie ma już obowiązku noszenia maseczek zarówno lecąc do Hurghady, jak i wracając do Polski. Enter Air jedynie zaleca zakładanie ich podczas lotu. Ponadto na pokładzie samolotów nadal obowiązuje zachowanie dystansu od innych pasażerów, zwłaszcza podczas wchodzenia i wychodzenia z maszyny. Enter Air prosi jedynie. - w miarę możliwości - o ograniczenie przemieszczania się po pokładzie.
W przypadku dokonywania zakupów, preferowaną metodą płatności są transakcje bezgotówkowe. W ofercie sprzedażowej dostępne są jednorazowe maseczki ochronne i żel antybakteryjny w saszetkach.Lecąc do Hurghady trzeba jednak pamiętać, że Egipt nadal wymaga wykonanie testu PCR nie wcześniej niż 72h przed podróżą.
Wystawiony test PCR w języku angielskim lub arabsim musi zawierać kod QR. Pasażer musi przedstawić negatywny test podczas odprawy biletowo-bagażowej. Pasażerowie, którzy nie wykonali testu PCR przed wylotem, mają możliwość wykonania testu bezpośrednio po przylocie do Egiptu, za dodatkową opłatą 30$. Po wykonaniu testów będą musieli poddać się kwarantannie (samoizolacja w pokoju hotelowym) na czas otrzymania negatywnego wyniku. Osoby w pełni zaszczepione (co najmniej 14 dni przed przylotem do Egiptu), są zwolnieni z wykonania testu na obecność koronawirusa. Zwolnienie z wykonania testów są również dzieci poniżej 12 roku życia.
Dodatkowo na pokładzie samolotu lecącego do Hurghady nadal rozdawane są egipskie formularze zdrowotne, które muszą zostać wypełnione przez każdego pasażera.Przypominamy, że osoby przyjeżdżające do Polski nie podlegają już obowiązkowi kwarantanny granicznej. Zniknął również obowiązek okazania certyfikatu szczepienia podczas przekraczania granicy. Nie ma potrzeby także wykonywania testów oraz odbywania kwarantanny po przyjeździe.
Trzeba także wiedzieć, że osoby których stan zdrowia nie pozwala na bezpieczne odbycie podróży mogą nie zostać wpuszczone na pokład przez lotniskowe służby sanitarne.


hurghada24.pl


bottom of page