Dzielnice, mapa Hurghady, hotele w Hurghadzie...

Hurghada:

Hurghada - to idealne miejsce na odpoczynek. Z Polski lecimy samolotem na miejsce zaledwie nieco ponad cztery godziny. Hurghada oferuje nowoczesne hotele, piaszczyste plaże, piękne i ciepłe morze, rafy koralowe, doskonałe jedzenie, wysokiej klasy restauracje, dobry alkohol, miłą obsługę, sklepy z ubraniami, odzieżą, biżuterią, pamiątkami. Wszystko za naprawdę rozsądną cenę. Hurghada w zasadzie nie zasypia. Dyskoteki, kawiarnie, bary i restauracje czynne są od rana do wieczora. 

Hotele „Riwiery Morza Czerwonego” mają do zaoferowania wszystko to, czego oczekujesz po wakacjach w egzotycznym kraju. W Hurghadzie opalisz swoje ciało jak nigdzie indziej na świecie. Tylko tu nauczysz się nurkować, a jeżeli już potrafisz, możesz zgłębiać podwodne życie Morza Czerwonego oglądając najpiękniejsze na naszej planecie rafy koralowe. W Hurghadzie zjesz fantastycznie przygotowane potrawy kuchni arabskiej. W Hurghadzie nie będziesz się nudzić.

Możesz bawić się w kilkudziesięciu dyskotekach słynnych na całym świecie. Jeżeli jednak szukasz spokoju i relaksu - bez problemów znajdziesz hotele i spokojne miejsca, które pozwoli Ci wyrzucić z siebie "stresy codzienności". Przed 12 miesięcy w roku słońce nad Hurghadą działa jak "balsam" i sprawi, że wakacji spędzonych w tym jedynym w swoim rodzaju mieście nigdy nie zapomnisz...​

www.hurghada24.pl wakacje w Hurghadzie
www.hurghada24.pl wakacje w Hurghadzie
www.hurghada24.pl wakacje w Hurghadzie
www.hurghada24.pl wakacje w Hurghadzie
www.hurghada24.pl wakacje w Hurghadzie
www.hurghada24.pl wakacje w Hurghadzie
 

Mapa Hurghady on-line

Hurghada - miasto inne niż wszystkie...

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym lub otrzymać ją na lotnisku w Egipcie po opłaceniu 25 dolarów. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Egipt to muzułmański kraj i panują tam inne obyczaje niż w Europie. Galabjie, burki, meczety, brak wieprzowiny, orientalne zapachy, zupełnie inna architektura. 

Jedno jest pewne. Po wylądowaniu w Hurghadzie po raz pierwszy w życiu zobaczysz tylu Arabów na raz. Dla turysty, który po raz pierwszy zetknie się z tą kulturą może to być szok. Szok trwać będzie jednak bardzo krótko. Dlaczego ? Egipt to kraj, który jest otwarty dla turystów i wie czego turyści oczekują podczas wymarzonych wakacji. Każdy wyjazd na odpoczynek, w egzotyczne miejsce na świecie wiąże się z mniejszego bądź większego rodzaju niebezpieczeństwem

Nigdy do końca nie wiemy co nas czeka na miejscu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie na nas patrzył podejrzliwie, ktoś, kto będzie nam czegoś zazdrościł, kto po prostu nie lubi obcych. Nie inaczej jest i w Hurghadzie - zapewniam jednak - mieście, które szanuje i akceptuje turystów. Hoteli w Hurghadzie jest więcej niż w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu razem wziętych. Znajdziesz tu hotele na które Cię stać w każdej chwili, oraz takie na pobyt w których musisz zbierać pieniądze. 

Jednak niezależnie od tego w którym się zatrzymasz - wakacje w Hurghadzie będą niezapomniane. Hurghada położona jest na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Nazwa pochodzi od kwitnącego krzewu o ciernistych pędach - Nitrarii. Beduini wyrabiają z jego nasion, podobnych do czarnych porzeczek, napój orzeźwiający. Nasiona Nitrarii mają działanie narkotycznie. Hurghada kiedyś była osadą rybacką. Dziś jest najbardziej popularną miejscowością turystyczną w Egipcie.

Hurghada to prawdziwa aglomeracja. Rozciąga się na obszarze 40 kilometrów wzdłuż linii brzegowej. Hurghada to największy kurort Riwiery Morza Czerwonego. Co istotne życie lub wakacje w Hurghadzie są tańsze niż w jej największym konkurencie czyli w Sharm El-Sheik, który znajduje się na Synaju. W Hurghadzie mieszka na stałe ponad 350 tysięcy osób. Egipcjanie pracują głównie w sektorze turystycznym, ale także żyją z rybołówstwa, budownictwa czy rzemiosła. 

W Hurghadzie, oprócz Egipcjan, na stałe mieszka kilka tysięcy rezydentów, głównie z Rosji. Sławę najsławniejszego kurortu w tej części świata Hurghada osiągnęła dzięki usytuowaniu nad kryształowo czystym Morzem Czerwonym, obfitującym w najpiękniejsze i niespotykane nigdzie indziej rafy koralowe. Hurghada to światowe centrum sportów wodnych.

 

Choć raz warto wstać skoro świt i przywitać dzień w Hurghadzie wraz ze wschodzącym słońcem nad Morzem Czerwonym. Zjawisko jest niepowtarzalne. Słońce po prostu "wyłania się z fal" Morza Czerwonego i "majestatycznie wdziera się" w przestrzeń ponad miastem. O tej porze nie jest jeszcze gorąco - czyli: z jednej strony unoszące się słońce, które za kilka godzin "piec" będzie całą Hurghadę, z drugiej - zimna bryza Morza Czerwonego. Fajne i niezapomniane uczucie nie tylko wzrokowe. Dla tych wszystkich, którzy lubią długo spać i wschodu słońca nie zobaczą, oraz dla tych, którzy tego jeszcze nie widzieli "wschód słońca nad Hurghadą"...

Wschód słońca nad Hurghadą
"Baba z jajami" w Hurghadzie

Takie sytuacje też się zdarzają. Egipcjanki to nie kobiety, które (jak sądzi większość Europejczyków) są uległe, nie mają nic do powiedzenia i wykonują polecenia swoich mężczyzn. To "kobity", które nie dają sobie "dmuchać w kaszę". Mają swoje zdanie i potrafią to publicznie okazać. W Polsce powiedzielibyśmy - pewnie pijana i się awanturuje na ulicy. Ta Pani (zapewniam) była w 100% trzeźwa. Ktoś ją bardzo zdenerwował, że byłaby w stanie wydrapać mu oczy. Warto zobaczyć co ta "Baba z jajami" sądzi o facecie, który zrobił jej przykrość. Działo się to w samym centrum Sakali... 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Hurghada - wycieczki, piwo, historia, apartamentowce...

Spędzając wakacje w Hurghadzie warto skorzystać z wycieczek morskich, oraz z rejsu łodzią podwodną ze szklanym dnem podczas której można podziwiać bogactwo życia podwodnego. 15 kilometrów od Hurghady znajduje się El-Gouna - luksusowe miasteczko hotelowe położone na kilku wyspach rozdzielonych kanałami. Warto wybrać się nawet na krótką wycieczkę do El Gouny. 

We wszystkich zwykłych knajpkach (które oferują alkohol) kupimy go na wynos. Jeżeli chodzi o piwo... Tu sprawa jest prostsza. Egipcjanie słyną z produkcji piwa. Polecam piwo Stella, które otrzymało kilkanaście międzynarodowych nagród. Zimne - jest znakomite. Jeśli zapomnimy, czy zwyczajnie nie zdążymy kupić dobrego oryginalnego alkoholu na lotnisku w Polsce w strefie wolnocłowej , w Hurghadzie, w samym centrum Sakali jest sklep wolnocłowy

Tam każdy turysta w ciągu 48 godzin od przylotu, mając przy sobie paszport, może kupić oryginalny europejski alkohol

Hurghada na swoją krótką historię. Powstała z brytyjskiej osady poszukiwaczy ropy naftowej. Początkowo odgrywała rolę osady rybackiej. W roku 1930 powstała osada mieszkaniowa pracowników Narodowego Instytutu Oceanografii i Rybołówstwa. Od wczesnych lat 80. XX wieku, po pokoju egipsko-izraelskim podpisanym w Camp David zaczęła się rozwijać jako ośrodek turystyczny dzięki arabskim i zagranicznym inwestorom. 

W tej chwili w Hurghadzie budowanych jest kilkadziesiąt tysięcy apartamentowców i kilka hoteli. Działa ogromne centrum handlowe Senzo Mall, są supermarkety (Carefour), oraz kilkaset restauracji i barów.