1/15

Lotnisko w Hurghadzie

Kontrola celna i paszportowa na lotnisku

Pasażerowie przybywający na lotnisko w Hurghadzie przechodzą przez kontrolę paszportową i kontrolę celną. Zezwolenie na wjazd Egipt można uzyskać bezpośrednio po przylocie. Procedura związana z odlotem rozpoczyna się na 3 godziny przed planowanym czasem odlotu i kończy się na 1 godzinę przed odlotem. Kontrola paszportowa i kontrola celna jest obowiązkowa. 

Co oferuje lotnisko w Hurghadzie

Na terenie lotniska (już za bramkami kontroli paszportowej i celnej) znajduje się kilka kawiarni, barów i restauracja. Można skorzystać także z automatów do kawy, oraz automatów z drobnymi przekąskami. Na terenie lotniska znajdują się kantory wymiany walut, oraz bank. Do dyspozycji są także bankomaty. Na terenie lotniska znajduje się urząd pocztowy, gdzie można skorzystać z internetu. Oczywiście są także publiczne telefony. 

Duty Free, przechowalnia bagażu na lotnisku

Na terenie Hurghada International Airport istnieje możliwość zrobienia zakupów w sklepach Dute Free, oraz w dużej liczbie sklepów z pamiątkami, biżuterią i perfumami. Przed odlotem kupimy bez problemu w sklepach wolnocłowych papierosy, alkohol, perfumy, żywność i słodycze. Sklepy wolnocłowe otwarte są 24 godziny na dobę. W godzinach nocnych zamykany jest Burger King, oraz restauracja. Lotnisko oferuje pasażerom przechowalnie bagażu, nawet na dłuższy czas. Na lotnisku w Hurghadzie jest oczywiście stanowisko gdzie możemy zgłosić zagubienie bagażu.

Plac zabaw dla dzieci,
udogodnienia dla niepełnosprawnych 

Hurghada International Airport wyposażony jest platformy dla wózków inwalidzkich. Istnieje możliwość skorzystania ze specjalny serwisu dla osób niepełnosprawnych (wymaga to jednak uprzedniego zawiadomienia). Dla matek z dzieckiem są specjalne pomieszczenia. Terminal międzynarodowy wyposażony jest również w specjalne miejsca zabaw dla dzieci. Na lotnisku nie ma specjalnych pomieszczeń dla spotkań biznesowych. 

Lotnisko oferuje salony VIP (wymaga to jednak uprzedniego zawiadomienia). W przestronnych salonach VIP oferowane są bezpłatne przekąski i międzynarodowa prasa. Na lotnisku w Hurghdzie nie ma hotelu. Jednak 5 minut drogi od lotniska znajdują się pierwsze hotele oferujące miejsca dla podróżnych. 

Wypożyczalnia samochodów, parking na lotnisku

W okolicy lotniska istnieje możliwość wypożyczenia samochodu (firma Hertz). Możliwa jest rezerwacja on-line. Na lotnisku swoje punkty mają także firmy lokalne, które oferują wypożyczenie samochodu. Lotnisko w Hurghadzie posiada strzeżony parking - zarówno dla krótkiego czasu parkowania (do 24 godzin) jak i długiego (od 24 godzin do kilku dni). Przed terminalem znajduje się zwykły parking dla samochodów i autokarów. Przed lotniskiem znajduje się także postój taksówek i taksówek turystycznych.

Droga na lotnisko w Hurghadzie

Lotnisko w Hurghadzie położone jest około 10 kilometrów od centrum miasta. Jest bardzo nowoczesne, klimatyzowane, przyjazne dla turysty. Są sklepy wolnocłowe, toalety, bary, restauracja, przestronna hala odlotów z dosyć wygodnymi i szerokimi metalowymi ławkami. Droga na lotnisko w Hurghadzie ma po dwa pasy w jedną stronę (nazwijmy ją drogą szybkiego ruchu). Z centrum Sakali na lotnisko dostaniemy się w ciągu 10/15 minut. Tuz przed wjazdem na teren lotniska znajduje się punkt kontrolny, a zarazem punkt poboru opłaty za wjazd na teren. Wjazd (taksówki, samochodu osobowego, busika) kosztuje 10 funtów egipskich. Pobyt na lotnisku samochodu prywatnego (który nie jest własnością firmy wynajmującej samochody - ten znajduje się na terenie lotniska) jest limitowany. W zasadzie od wjazdu samochodu prywatnego na teren lotniska do momentu wyjazdu nie może wynosić więcej niż 15 minut...

Sklepy wolnocłowe na lotnisku

Zobacz co oferują sklepy wolnocłowe na lotnisku w Hurghadzie. Dużych sklepów na lotnisku w Hurghadzie jest pięć. Jest z czego wybierać. Dla przykładu karton Cameli kosztuje 21 dolarów, duża butelka whysky (0,75 litra) 20 dolarów. Generalnie ceny na lotnisku w Hurghadzie są bardzo (przyjazne), choć nie polecam kupowania napojów i jedzenia w barach i restauracjach. Za picie i jedzenie zapłacimy drożej, niż na polskich lotniskach. Jeżeli wybieramy sie na lotnisko radzę wziąć ze sobą napoje w dużych butelkach, oraz kanapki. Z odróżnieniu od europejskich z własnym piciem i jedzeniem zostaniemy bez problemu wpuszczeni do hali odlotów. Jeżeli byłyby problemy (choć ich nigdy nie ma) zawsze możemy zwrócić uwagę celnikom na wysoką temteraturę w Egipcie, oraz brak pieniędzy na zakup picia i jedzenia w sklepach dostępnych na lotnisku. Nawet jezeli mamy pieniądze - radzę mieć zawsze przy sobie coś do picia i jedzenia...

Wylot z lotniska w Hurghadzie

Odprawa na lotnisku w Hurghadzie przebiegsa bardzo sprawnie (bardziej sprawnie, niz na lotniskach w Europie).Proszę mi wierzyć, celnicy w Hurghadzie to fachowcy z "najwyższej półki". Wszyscy zdają sobie sprawe, iż mają do czynienia z turystami, często lekko pijanymi, niecierpliwymi, z lekkimi oparzeniami - generalnie nieprzyjemnymi. Robią co mogą, aby w jak najbardziej "bezstresowy sposób pozbyć się nas". Niech nie zmyli nas ich - czasami - nonszalancja i bardzo luźne podejście. Mają oczy dookoła głowy, widzą wszystko, i wszędzie. Dla nich liczy się bezpieczeństwo podróżnych, spokój na lotnisku i dużo pieniędzy wydawanych w sklepach wolnocłowych. Do samolotu na lotnisku w Hurghadzie dostajemy się specjalnym autokarem. Zapraszam na film, który pokazuje jak wygląda dojazd do samolotu, wejście do samolotu, zajmowanie miejsc, kołowanie i wylot z Hurghady...

Parking na lotnisku w Hurghadzie

Przed lotniskiem w Hurghadzie znajduje się parking z którego zabierani są turyści, aby dostać się do swoich hoteli. Parking znajduje się na wprost od wyjścia z hali odlotów. Znajduje się mniej więcej 100 metrów od wyjścia z lotniska. Radzę wszystkim, którzy po raz pierwszy odwiedzają Hurghadę, aby spokojnie, bez nerwów i niepotrzebnego pośpiechu opuszczali halę przylotów. Zaręczam każdy turysta zostanie "zlokalizowany" przez odpowiedniego rezydenta biura podróży. Nie nalezy nigdzie "gnać", ani pytać o cokolwiek. Rezydenci mają tabliczki z nazwami biur podróży, dysponują listą hetli w których każdy turysta jest zakwaterowany. W razie "niekonsultowanej" zmiany hotelu dla turysty radzę stawiać na swoim i nie zgadzać się na nic. Pomaga...Parking na lotnisku w Hurghadzie jest ogromny, dlatego zachęcam do obejrzenia filmu, by (w razie kłopotów tuż po wylądowaniu) wiedzieć gdzie stać może "nasz autokar"...

Please reload

 
 
 
 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
Dane lotniska w Hurghadzie, rent a car
Czasy i ceny za przelot

Kod lotniska: HRG

 

Tel: +2065443976

 

Fax: +2065443976

 

Wskazówki dojazdu: 20 minut jazdy od Daharu. Położone jest przy głównej obwodnicy. Aby dostać się do lotniska kieruj się znakami.

 

Wynajem samochodów:

 

Usługa dostępna na lotnisku - Hertz, tel: +20653444146.

 

W mieście:

 

Avis - naprzeciwko Aqua Village Resort, tel: +20653447400.

 

Hertz - Aden Beach El Corniche, tel: +20653463176

Narodowe linie lotnicze, Egyptair, obsługują wszystkie loty krajowe. Egyptiair korzystają z 11 lotnisk:

 

Abu Simbel, Alexandria, Asjut, Asuan, Kair, Hurghada, Luxor, Marsa Alam, Marsa Matruh, Sharm el-Sheikh i Taba.

 

Czasy przykładowych lotów krajowych:

 

Kair - Luxor: 1 godzina

Kair - Asuan: 1 godzina 25 minut

Kair - Sharm el-Sheikh: 1 godzina

Kair - Alexandria: 45 minut

Kair- Hurghada 1 godzina

Hurghada - Sharm el-Sheikh: 1 godzina

Hurghada - Luxor: 1 godzina

Hurghada - Alexandria: 1 godzina 20 minut

Luxor - Sharm el-Sheikh: 1 godzina 10 minut

 

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Kair: 80 euro.

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Luxor: 160 euro.

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Alexandria: 100 euro.

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Sharm: 50 euro.