top of page

Lotnisko w Hurghadzie

Kontrola celna i paszportowa na lotnisku

Pasażerowie wylatujący z Hurghady przechodzą przez kontrolę paszportową i kontrolę celną oraz bardzo szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Procedura związana z odlotem rozpoczyna się na 2 godziny przed planowanym czasem odlotu i kończy się na 1 godzinę przed odlotem. Podczas wylotu czekają nas dwie kontrole bezpieczeństwa, a niektórych przypadkach także kontrola osobista. Przejście przez wszystkie kontrole trwa około godziny. Jak wygląda taka kontrola pokazujemy w filmie poniżej. Warto wiedzieć, że celnicy bardzo niechętnie pozwalają, by do hali odlotów wnieść w bagażu podręcznym nawet zamkniętą fabrycznie, małą buteleczkę z wodą. Lot na trasie Hurghada - Warszawa trwa 4 godziny i 20 minut.

Co oferuje lotnisko w Hurghadzie

Na terenie lotniska (już za bramkami kontroli paszportowej i celnej) znajduje się kilka kawiarni i restauracja Burger King. Można skorzystać także z kilku barów, gdzie niestety za duże pieniądze możemy napić się kawy, piwa, coca-coli, czy zjeść kanapkę, lub sałatkę. Na terenie lotniska znajduje się urząd pocztowy. Jest ogólnodostępne WiFi, ale bardzo słabej jakości.

Duty Free, przechowalnia bagażu na lotnisku

Na terenie Hurghada International Airport istnieje możliwość zrobienia zakupów w sklepach Dute Free, oraz w sklepach z pamiątkami, biżuterią i perfumami. Niestety, ceny pamiątek są bardzo wysokie. Przed odlotem kupimy bez problemu w sklepach wolnocłowych papierosy, alkohol, perfumy, żywność i słodycze. Sklepy wolnocłowe otwarte są 24 godziny na dobę. W sklepach wolnocłowych można płacić kartą, ale bardzo często się zdarza, iż nie działają terminale. W związku z tym warto mieć przy sobie gotówkę. W godzinach nocnych zamykany jest Burger King, oraz restauracja. Lotnisko oferuje pasażerom przechowalnie bagażu, nawet na dłuższy czas. Na lotnisku w Hurghadzie jest oczywiście stanowisko gdzie możemy zgłosić zagubienie bagażu. Jakie są ceny w sklepach wolnocłowych? Szczegóły poniżej...

           Plac zabaw dla dzieci,
udogodnienia dla niepełnosprawnych 

Hurghada International Airport wyposażony jest platformy dla wózków inwalidzkich. Istnieje możliwość skorzystania ze specjalny serwisu dla osób niepełnosprawnych. Wymaga to jednak uprzedniego zawiadomienia. Dla matek z dzieckiem są specjalne pomieszczenia. Terminal międzynarodowy wyposażony jest również w specjalne miejsca zabaw dla dzieci. Na lotnisku nie ma specjalnych pomieszczeń dla spotkań biznesowych. 

Lotnisko oferuje salony VIP (wymaga to jednak uprzedniego zawiadomienia). W przestronnych salonach VIP oferowane są bezpłatne przekąski i międzynarodowa prasa, oraz Wi-Fi. Na lotnisku w Hurghdzie nie ma hotelu. Jednak 5 minut drogi od lotniska znajdują się pierwsze hotele oferujące miejsca dla podróżnych. 

Wypożyczalnia samochodów, parking na lotnisku

W okolicy lotniska istnieje możliwość wypożyczenia samochodu (firma Hertz). Możliwa jest rezerwacja on-line. Na lotnisku swoje punkty mają także firmy lokalne, które oferują wypożyczenie samochodu. Lotnisko w Hurghadzie posiada strzeżony parking, zarówno dla krótkiego czasu parkowania (do 24 godzin) jak i długiego (od 24 godzin do kilku dni). Przed terminalem znajduje się zwykły parking dla samochodów i autokarów. Przed lotniskiem jest. także postój taksówek. Przejazd do centrum Sakali kosztuje 100 funtów. A tak wygląda lądowanie w Hurghadzie widziane z okna samolotu...

Lądowanie w Hurghadzie od strony południowej

Wyjazd z lotniska w Hurghadzie; parking, zapory...

Lądowanie w Hurghadzie od strony północnej

Dane lotniska w Hurghadzie, rent a car

Kod lotniska: HRG

 

Tel: +2065443976

 

Fax: +2065443976

 

Wskazówki dojazdu: 15 minut jazdy z centrum Sakali. Położone jest przy głównej obwodnicy. 

 

Wynajem samochodów:

 

Usługa dostępna na lotnisku - Hertz, tel: +20653444146.

 

W mieście:

 

Avis - naprzeciwko Aqua Village Resort, tel: +20653447400.

 

Hertz - Aden Beach El Corniche, tel: +20653463176

Czasy przelotów na trasach krajowych

Narodowe linie lotnicze, Egyptair, obsługują wszystkie loty krajowe. Egyptiair korzystają z 11 lotnisk:

 

Abu Simbel, Alexandria, Asjut, Asuan, Kair, Hurghada, Luxor, Marsa Alam, Marsa Matruh, Sharm el-Sheikh i Taba.

 

Czasy przykładowych lotów krajowych:

 

Kair - Luxor: 1 godzina

Kair - Asuan: 1 godzina 25 minut

Kair - Sharm el-Sheikh: 1 godzina

Kair - Alexandria: 45 minut

Kair- Hurghada 1 godzina

Hurghada - Sharm el-Sheikh: 1 godzina

Hurghada - Luxor: 1 godzina

Hurghada - Alexandria: 1 godzina 20 minut

Luxor - Sharm el-Sheikh: 1 godzina 10 minut

 

wyloty z Hurghady
przyloty do hurghady
przylotywyloty
bottom of page