1/15

Lotnisko w Hurghadzie

Kontrola celna i paszportowa na lotnisku

Pasażerowie przybywający na lotnisko w Hurghadzie przechodzą przez kontrolę paszportową i kontrolę celną. Zezwolenie na wjazd Egipt można uzyskać bezpośrednio po przylocie. Procedura związana z odlotem rozpoczyna się na 3 godziny przed planowanym czasem odlotu i kończy się na 1 godzinę przed odlotem. Kontrola paszportowa i kontrola celna jest obowiązkowa. 

Co oferuje lotnisko w Hurghadzie

Na terenie lotniska (już za bramkami kontroli paszportowej i celnej) znajduje się kilka kawiarni, barów i restauracja. Można skorzystać także z automatów do kawy, oraz automatów z drobnymi przekąskami. Na terenie lotniska znajdują się kantory wymiany walut, oraz bank. Do dyspozycji są także bankomaty. Na terenie lotniska znajduje się urząd pocztowy, gdzie można skorzystać z internetu. Oczywiście są także publiczne telefony. 

Duty Free, przechowalnia bagażu na lotnisku

Na terenie Hurghada International Airport istnieje możliwość zrobienia zakupów w sklepach Dute Free, oraz w dużej liczbie sklepów z pamiątkami, biżuterią i perfumami. Przed odlotem kupimy bez problemu w sklepach wolnocłowych papierosy, alkohol, perfumy, żywność i słodycze. Sklepy wolnocłowe otwarte są 24 godziny na dobę. W godzinach nocnych zamykany jest Burger King, oraz restauracja. Lotnisko oferuje pasażerom przechowalnie bagażu, nawet na dłuższy czas. Na lotnisku w Hurghadzie jest oczywiście stanowisko gdzie możemy zgłosić zagubienie bagażu.

Plac zabaw dla dzieci,
udogodnienia dla niepełnosprawnych 

Hurghada International Airport wyposażony jest platformy dla wózków inwalidzkich. Istnieje możliwość skorzystania ze specjalny serwisu dla osób niepełnosprawnych (wymaga to jednak uprzedniego zawiadomienia). Dla matek z dzieckiem są specjalne pomieszczenia. Terminal międzynarodowy wyposażony jest również w specjalne miejsca zabaw dla dzieci. Na lotnisku nie ma specjalnych pomieszczeń dla spotkań biznesowych. 

Lotnisko oferuje salony VIP (wymaga to jednak uprzedniego zawiadomienia). W przestronnych salonach VIP oferowane są bezpłatne przekąski i międzynarodowa prasa. Na lotnisku w Hurghdzie nie ma hotelu. Jednak 5 minut drogi od lotniska znajdują się pierwsze hotele oferujące miejsca dla podróżnych. 

Wypożyczalnia samochodów, parking na lotnisku

W okolicy lotniska istnieje możliwość wypożyczenia samochodu (firma Hertz). Możliwa jest rezerwacja on-line. Na lotnisku swoje punkty mają także firmy lokalne, które oferują wypożyczenie samochodu. Lotnisko w Hurghadzie posiada strzeżony parking - zarówno dla krótkiego czasu parkowania (do 24 godzin) jak i długiego (od 24 godzin do kilku dni). Przed terminalem znajduje się zwykły parking dla samochodów i autokarów. Przed lotniskiem znajduje się także postój taksówek i taksówek turystycznych.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
Dane lotniska w Hurghadzie, rent a car
Czasy i ceny za przelot

Kod lotniska: HRG

 

Tel: +2065443976

 

Fax: +2065443976

 

Wskazówki dojazdu: 20 minut jazdy od Daharu. Położone jest przy głównej obwodnicy. Aby dostać się do lotniska kieruj się znakami.

 

Wynajem samochodów:

 

Usługa dostępna na lotnisku - Hertz, tel: +20653444146.

 

W mieście:

 

Avis - naprzeciwko Aqua Village Resort, tel: +20653447400.

 

Hertz - Aden Beach El Corniche, tel: +20653463176

Narodowe linie lotnicze, Egyptair, obsługują wszystkie loty krajowe. Egyptiair korzystają z 11 lotnisk:

 

Abu Simbel, Alexandria, Asjut, Asuan, Kair, Hurghada, Luxor, Marsa Alam, Marsa Matruh, Sharm el-Sheikh i Taba.

 

Czasy przykładowych lotów krajowych:

 

Kair - Luxor: 1 godzina

Kair - Asuan: 1 godzina 25 minut

Kair - Sharm el-Sheikh: 1 godzina

Kair - Alexandria: 45 minut

Kair- Hurghada 1 godzina

Hurghada - Sharm el-Sheikh: 1 godzina

Hurghada - Luxor: 1 godzina

Hurghada - Alexandria: 1 godzina 20 minut

Luxor - Sharm el-Sheikh: 1 godzina 10 minut

 

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Kair: 80 euro.

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Luxor: 160 euro.

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Alexandria: 100 euro.

Przelot w obie strony na trasie Hurghada - Sharm: 50 euro.