top of page

Jeden z najdroższych jachtów na świecie zawitał do El-Gouny


Mega jacht Aviva należący do Josepha Lewisa zawitał do El-Gouny.Na pokładzie znajdował się brytyjski miliarder, właściciel klubu piłkarskiego Tottenham oraz jego 10 osobowa rodzina. Lewis należy do najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek wyceniany jest przez Forbsa na 5 miliardów dolarów.


Z uwagi na swoje gabaryty jacht Aviva nie wpłynął do portu, a cumował na redzie El-Gouny do wczorajszego popołudnia. W tej chwili zbliża się do kanału Sueskiego i jest w drodze do Turcji.Aviva ma 98 metrów długości i 17 szerokości. Zanurza się do głębokości 4 metrów. Mega jacht zasilany ekologicznym systemem. Może osiągnąć maksymalną prędkość 20 węzłów i pływać z prędkością 11 węzłów używając wyłącznie energii elektrycznej. Pływa pod banderą Kajmanów.

Jacht został zaprojektowany przez brytyjskie studio Reymond Langton, a został zwodowany w 2017 roku w stoczni Abeking & Rasmussen niedaleko Bremy.
Aviva działa jako pływający dom i biuro Lewisa i oferuje kryty, pełnowymiarowy kort do padla. Wartość Avivy to 150 milionów dolarów.hurghada24.pl