top of page

Egipt i Francja prowadzą wspólne ćwiczenia na Morzu Czerwonym

Egipskie i francuskie siły morskie przeprowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe na Morzu Czerwonym - poinformowała egipska armia."Wspólne ćwiczenia mają na celu konsolidację egipsko-francuskich stosunków dwustronnych i zwiększenie perspektyw współpracy wojskowej między dwoma krajami" - napisał w oświadczeniu egipski rzecznik wojskowy Tamer al-Refai.

Ćwiczenia skutecznie przyczyniają się do zachowania bezpieczeństwa i stabilności morskiej w regionie oraz wymiany wiedzy - powiedział. Działania wojskowe obejmowały różne programy szkoleniowe, w tym ochronę ważnego celu na morzu przed potencjalnymi zagrożeniami, działania obrony powietrznej oraz wymianę lądowań helikopterów na lądowiskach jednostek morskich i niszczenie min morskich.


Egipt regularnie organizuje wspólne ćwiczenia wojskowe z innymi krajami w celu wzmocnienia współpracy wojskowej i wymiany wiedzy wojskowej. Wspólne ćwiczenia między Egiptem i Francją przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat odzwierciedlały głębokie więzi dwustronne -dodał.
(newsnow)


.

bottom of page