top of page

Nowy Targ Rybny w Hurghadzie rośnie w oczach


Jeszcze w maju tego roku nowy Targ Rybny w Hurghadzie wyglądał jak gigantyczny, rozkopany plac budowy. Dziś możemy już przekonać się o skali inwestycji i zobaczyć jak naprawdę będzie on wyglądał.
Stary Targ został zburzony w grudniu ubiegłego roku. W tym samym czasie zaczął działać Targ tymczasowy, usytuowany kilkadziesiąt metrów dalej. Na początku kwietnia zobaczyliśmy plany nowego, największego miejsca sprzedaży świeżych ryb i owoców morza w Hurghadzie, a kilka dni później rozpoczęła się budowa nowego.

Przypomnijmy, Targ usytuowany będzie w tym samym miejscu co poprzedni - tuż obok Meczetu El Mina.


Na 300 m2 powstają profesjonalne hale (z niebieskim dachem), obok budowana jest "fabryka lodu". Poszczególne "boksy" zaopatrzone zostaną w chłodnie i lodówki. Powstaje także budynek administracyjny i posterunek policji. Na miejscu będzie bieżąca woda, toalety i małe bary w których serwowane będą ryby i owoce morza.

Budowa nowego Targu Rybnego w Hurghadzie kosztuje 30 mln funtów egipskich (ponad 7 mln złotych). Jak informują nas władze Hurghady, inwestycja jest jedną z największych, które w tej chwili powstają w całej prowincji Morza Czerwonego. W tej chwili wykonano już ponad 50% proc budowlanych.Za wszystko odpowiada znane biuro architektoniczne ArchPlan z Kairu, które do tej pory w Hurghadzie zbudowało deptak Cherry Street, czy kończy budowę kompleksu plażowego El Sawaky w dzielnicy Dahar.


Tak dziś wygląda budowa nowego Targu Rybnego w Hurghadzie w obiektywie Youssefa Muhammeda...

Targ Rybny ma zostać otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku.hurghada24.pl

Comentários


bottom of page