top of page

Nowy Targ Rybny w Hurghadzie już powstaje. Mamy zdjęcia


W Hurghadzie powstaje Targ, gdzie w higienicznych warunkach będzie można kupić świeże ryby i owoce morza.




W grudniu ubiegłego roku słynny stary Targ rybny przy Marinie został zburzony. W tym samym czasie zaczął działać Targ tymczasowy usytuowany kilkadziesiąt metrów dalej. Na początku kwietnia zobaczyliśmy plany nowego, największego miejsca sprzedaży świeżych ryb i owoców morza w Hurghadzie, a kilka dni później rozpoczęła się budowa nowego Targu.




Przypomnijmy, Targ usytuowany będzie w tym samym miejscu co poprzedni - tuż obok Meczetu El Mina.





Na 300 m2 powstaną profesjonalne, zadaszone boksy, obok wybudowana zostanie specjalna "fabryka lodu", a same stanowiska zaopatrzone zostaną w chłodnie i lodówki. Powstanie także budynek administracyjny i mały posterunek policji. Na miejscu będzie bieżąca woda, toalety i małe bary w których serwowane będą ryby i owoce morza.




Nowy Targ Rybny w Hurghadzie będzie kosztował 30 mln funtów egipskich (7 mln złotych). Jak informują nas władze Hurghady, inwestycja jest jedną z najwiekszych, które w tej chwili powstają w całej prowincji Morza Czerwonego.





Za wszystko odpowiada znane biuro architektoniczne ArchPlan z Kairu, które do tej pory w Hurghadzie zbudowało deptak Cherry Street, czy kończy budowę kompleksu plażowego El Sawaky w dzielnicy Dahar.






Nowy Targ ma zacząć działać w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.


Plac budowy nowego Targu Rybnego w Hurghadzie wygląda dziś tak...



www.hurghada24.pl



bottom of page