top of page

"Egipt... Stąd zaczyna się podróż". Nowe video promujące ulubione miejsce na świecie.


Egipt rozpoczyna kampanię promocyjną, która ma zachęcić turystów z całego świata do odwiedzenia tego kraju.
Centrum medialne egipskiego rządu opublikowało dziś film, pierwszy z całej serii zatytułowanej „Egipt... Stąd zaczyna się podróż”. Kampania ma na celu promocję Egiptu jako jednego z „ulubionych miejsc turystycznych na

świecie”.


Pięciominutowe wideo zawiera przegląd najważniejszych planów i mechanizmów, które zostały wdrożone przez Egipt, aby odzyskać pozycję jednego z najważniejszych miejsc turystycznych na świecie.Z filmu dowiemy się że, Egipt został sklasyfikowany przez CNN Travel jako jeden z dziesięciu najlepszych miejsc turystycznych na świecie w 2022 roku. Co więcej, Egipt zajął pierwsze miejsce w Afryce, piąte na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej oraz 51. miejsce na świecie w opublikowanym indeksie rozwoju podróży i turystyki (TTDI) Światowego Forum Ekonomicznego w 2021 roku.Mało tego, Egipt został uznany przez Dive Magazine UK za drugie najlepsze miejsce do nurkowania na świecie. Ponadto, w ubiegłym roku jedenaście egipskich lotnisk uzyskało "certyfikaty akredytacji zdrowotnej" umożliwiające bezpieczne podróżowanie.

Według Ministerstwa Turystyki i Starożytności Egipt przyjął w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku 3,5 miliona turystów, osiągając przychody w wysokości 4 miliardów dolarów, co równa się wszystkim przychodom uzyskanym w 2020 r., kiedy sektor turystyczny zaczął odrabiać straty wywołane przez Covid-19.

W kwietniu brytyjski serwis informacyjny Daily Mail wybrał Egipt jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych na wiosnę i lato 2022 roku. Egipt zajmują w tym zestawieniu drugie miejsce na liście najlepszych miejsc wakacyjnych.
W tym samym miesiącu Tripadvisor - największa na świecie platforma informacyjna dla podróżnych - uznała Kair za drugie miejsce na świecie pod względem popularności i dziewiąte najlepsze miejsce docelowe.


Zapraszamy do obejrzenia filmu, jest trochę długi, ale dostarcza wielu bardzo ciekawych informacji. Ponadto te widoki...
hurghada24.pl

Comments


bottom of page