top of page

Atrakcje Hurghady

Hurghada to przede wszystkim miejsce w którym odpoczniesz od zgiełku codziennego dnia w szarej i zabieganej Polsce. Miejsce, które pozwoli Ci choć na kilka, lub kilkanaście dni zapomnieć o kłopotach. W Hurghadzie jak nigdzie indziej na świecie w pełni możesz cieszyć się życiem, brać je garściami, a nawet pozwolić sobie na szaleństwo. Zapewniamy; dni, a nawet godzin spędzonych na Riwierze Morza Czerwonego nie zapomnisz do końca życia. 

Generalnie Egipt to kraj wobec którego nie można przejść obojętnie. Albo się w nim zakochasz, albo znienawidzisz. Pośrednich emocji ten kraj nie wywołuje. Hurghada to przede wszystkim plaża, słońce, zabawa, dobre jedzenie i luz.

Hurghada ma klimat podzwrotnikowy suchy. Przez cały rok świeci słońce. W lutym, najchłodniejszym miesiącu temperatura powietrza w dzień wynosi 17-25 stopni Celsjusza. Temperatura wody w morzu tym czasie to ok. 22 stopnie Celsjusza. W sierpniu, najcieplejszym miesiącu roku temperatura powietrza sięga powyżej 35 stopni w cieniu, a woda ma 26-28 stopni Celsjusza. Zimą wieje silny, zimny wiatr co powoduje duże skoki temperatury w ciągu doby. 

Woda w basenach hotelowych, niestety, nie utrzymuje ciepła tak jak ta morska, dlatego warto upewnić się, czy w wybranym hotelu woda w basenie jest podgrzewana. Pełne zachmurzenie nieba występuje kilkadziesiąt dni w roku.