top of page

W kwietniu Egipt gościł najwięcej turystów w ciągu jednego miesiąca w historii


Jeżeli nic się nie zmieni, ten rok może okazać się przełomowy dla branży turystycznej w Egipcie. Po załamaniu związanym z Covid-19 i wojną na Ukrainie turystyka w tym kraju powoli odrabia straty.
Jak powiedział minister turystyki i starożytności Egiptu Ahmed Eissa "Egipt przyjął największą liczbę gości z zagranicy w swojej historii w ciągu jednego miesiąca". W kwietniu tego roku do Egiptu na wypoczynek przybyło milion 350 tysięcy turystów.


Jak dodał Eissa "od początku roku do Egiptu przyjechało już blisko 7 milionów turystów, a w całym 2023 roku ma to być 15 milionów osób". Ponad 85% tej liczby to turyści z Europy.W marcu tego roku na wypoczynek do samej Hurghady przyleciało najwięcej turystów z Niemiec - 115 tysięcy 509 osób. Urlopowicze z tego kraju "wykupili" 925 tysięcy noclegów. Kolejne miejsce zajęli Brytyjczycy - 21.700 turystów ze 174.000 noclegami. Polscy turyści okazali się trzecią europejską nacją, która wybrała Hurghadę i okolice na miejsce swojego wypoczynku. W marcu było to 18 tysięcy 160 osób i 145.000 noclegów.
Według ministra turystyki i starożytności "Egipt musi zwiększyć liczbę pokoi hotelowych o około pół miliona, aby osiągnąć postawiony cel - 30 milionów gości w 2028 roku.W tej chwili w Egipcie wszystkie hotele (3*+) i resorty (3*+) są w stanie przyjąć niewiele ponad 210 tysięcy turystów na raz. Warto wiedzieć, że w Hurghadzie i okolicach oraz w Marsa Alam znajduje się 180 hoteli i resortów dla turystów zza granicy, które mogą przyjąć niewiele ponad 100 tysięcy osób w jednym czasie.


hurghada24.pl

Comments