top of page

Egipt chce powtórki meczu z SenegalemEgipt, który został wyeliminowany z Mistrzostw Świata w 2022 roku, oskarżył senegalskich fanów o podsycanie atmosfery "terroryzmu" poprzez kierowanie laserami i rzucanie przedmiotami w egipskich graczy.Egipt oficjalnie poprosił o powtórkę meczu piłki nożnej mężczyzn z Senegalem.


Senegal pokonał Egipt 1-0 w Dakarze 29 marca 2022 roku, co zakończyło dążenie Egiptu do gry w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze. Mecz zakończył się rzutami karnymi. Senegal zdobył trzy gole przy jednym dla Egiptu.
Senegalscy kibice zachowywali się kontrowersyjnie wobec drużyny egipskiej. Niektórzy fani trzymali duży baner, który zawierał przekleństwa skierowane do egipskiej gwiazdy piłki nożnej Mohammeda Salaha. Kiedy Salah kopnął rzut karny, kibice zaświecili na niego zielonym wskaźnikiem laserowym, zgodnie ze zdjęciami z mediów społecznościowych.
Egipski Związek Piłki Nożnej natychmiast poskarżył się na te wydarzenia. W oświadczeniu na Instagramie oskarżyli senegalskich fanów o rzucanie kamieniami i butelkami w egipskich piłkarzy.


Wczoraj stowarzyszenie poprosiło FIFA, która jest światowym organem zarządzającym piłką nożną, o powtórkę gry. Szef Egipskiego Związku Piłki Nożnej Gamal Allam powiedział, że grali w "terroryzującej atmosferze" z powodu wybryków kibiców gospodarzy, poinformował w czwartek egipski państwowy serwis informacyjny Al-Ahram.Do Mistrzostw Świata zakwalifikowały się do tej pory następujące drużyny z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej: Katar, Iran, Maroko, Tunezja i Arabia Saudyjska. Zjednoczone Emiraty Arabskie zmierzą się z Australią 7 czerwca br w meczu o szansę zakwalifikowania się do turnieju.Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Doha od 21 listopada do 17 grudnia 2022 roku.


(al-ahram)

Comments