top of page

Znamy ceny biletów szybkiego pociągu na trasie Kair - Aleksandria. Komfort robi wrażenie (video)


Wczoraj oficjalnie rozpoczął kursowanie szybki pociąg "Talgo" na trasie Kair - Aleksandria.Pociąg jedzie z prędkością 160 km/h. Rusza ze stacji Ramzes w Kairze i jedzie do stacji Sidi Gaber i Misr w Aleksandrii. Podróż trwa około 2 godzin.
Pociąg składa się z wagonów 1 i 2. klasy oraz wagonu restauracyjnego. Wagony są klimatyzowane i wyposażone w szerokie przejścia, wygodne siedzenia i ekrany wyświetlające filmy oraz mapę trasy przejazdu, stacji i temperaturę na zewnątrz. Wewnątrz utrzymywana jest stała temperatura 21 stopni.

Każdy wagon posiada 24 miejsca siedzące, w tym specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Przestronne toalety przystosowane są od obsługi osób niepełnosprawnych i przewijania dzieci.

I teraz najważniejsze - ceny za podróż. Niestety nie są najniższe. Zgodnie z decyzją rządu od 15 grudnia tego roku e Egipcie obowiązują dwie taryfy przewozowe pociągami: dla Egipcjan i obcokrajowców.


Za przejazd 1. klasą ze wszelkimi udogodnieniami Egipcjanin zapłaci 200 EGP (40 zł). Obcokrajowiec 30 USD.

Pierwsza klasa VIP dla obcokrajowca kosztuje 25 USD.

Egipcjanie zapłacą 175 EGP (25 zł).


Druga klasa VIP dla obcokrajowca kosztuje 20 USD.

Egipcjanin zapłaci 100 EGP (20 zł).


Najtańsze bilety w wagonach klimatyzowanych 1. klasy kosztują 20 USD dla obcokrajowca i 75 EGP (15 zł) dla Egipcjanina.


W drugiej klasie w wagonach klimatyzowanych obcokrajowiec zapłaci za najtańszy bilet 15 USD. Egipcjanin 50 EGP (10 zł).Na razie na trasie Kair - Aleksandria i Aleksandria - Kair jeździ jeden skład ruszający ze stacji początkowych z samego rana.


A tak wygląda pociąg hiszpańskiej firmy Talgo kursujący z Kairu do Aleksandrii w pełnej krasie...hurghada24.pl
bottom of page