top of page

Wzrost cen samochodów w EgipcieSzef Egipskiego Stowarzyszenia Dealerów Samochodowych Osama Aboul-Magd poinformował, że w najbliższej przyszłości ceny samochodów będą wyższe.
Wyjaśnił, że przyczyny wzrostu wynikają z kryzysów gospodarczych i politycznych na całym świecie a także pandemii koronawirusa.
Decyzja Rezerwy Federalnej o podniesieniu stóp procentowych o 0,5 % spowodowała, że ceny nowych samochodów wzrosły po raz drugi od marca tego roku. Skłoniło to dużą liczbę nabywców do zmiany decyzji o kupnie nowego auta i poszukiwania używanych samochodów. Dużym zainteresowaniem cieszą się małe, używane pojazdy chociaż ich ceny także wzrosły o 10 do 15 % w zależności od jakości i rodzaju pojazdu.
Aboul-Magd przewiduje, że wzrost cen nowych samochodów osiągnie 20 % pod koniec 2022 roku. Zapewnił także, że Agencja Ochrony Konsumentów interweniowała w celu ochrony obywateli przed zawyżonymi cenami.Nakazał miedzy innym by właściciele salonów samochodowych mieli wystawioną cenę na oferowanych pojazdach. Ma ona być taka sama jak cena podana na fakturze wystawionej przez sprzedawcę. Osoby, które naruszą nakaz będą karane grzywną w wysokości do dwóch milionów funtów.
(egyptindependent)

Commentaires