top of page

W końcu z Hurghady do Sharm el-Sheikh szybko i tanio. Turyści skorzystają?


Egipska państwowa linia czarterowa Air Cairo uruchomiła właśnie tanie połączenia lotnicze na trasie Hurghada - Sharm el Sheikh. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Cena jest naprawdę przystępna.Pierwsze transfery na tej trasie miały miejsce 23 listopada. Jak zapewnia przewoźnik, loty odbywać się będą regularnie dwa razy w tygodniu; w czwartki i niedziele.Czartery z Sharm el-Sheikh odlatywać będą w czwartki o godz. 16.30. Z Hurghady do Sharm polecą o godz. 18.00.


W niedzielę z Sharm el-Sheikh polecimy o godz. 10.15. Z Hurghady do Sharm odlecimy o godz. 11.50.


Z Hurghady samoloty startują z Terminala 2 (tzw. starego).


Lot trwa około 50 minut. Linie obsługiwane są przez samoloty turbośmigłowe ATR 72.
Najtańsze bilety (zakupione z 10 dniowym wyprzedzeniem) kosztują nieco ponad 200 złotych w jedną stronę.Do tej pory linie Air Cairo oferowały połączenia na trasie Hurghada - Sharm el-Sheikh z przesiadką w Kairze przez co podróż wydłużała się nawet do sześciu godzin, a najtańszy bilet kosztował ponad 450 zł.


Na razie zainteresowanie bezpośrednim połączeniem lotniczym między największymi egipskimi kurortami turystycznymi nad Morzem Czerwonym jest znikome.Warto dodać, że ponad trzy lata temu zawieszona została przeprawa promowa na linii Hurghada - Sharm el-Sheikh. W sierpniu tego roku firmy turystyczne wezwały nawet ministra transportu Egiptu, by jak najszybciej "zakończyły się procedury mające na celu wznowienie tego połączenia, gdyż linia morska posłużyłaby jako most łączący Sharm, Św. Katarzynę i Tabę na Synaju z Hurghadą i Luksorem".


Niestety, do tej pory stałe połączenie promowe pomiędzy wschodnim, a zachodnim wybrzeżem Morza Czerwonego Egiptu nie działa.


Z Hurghady do Sharm el-Sheikh w linii prostej jest 114 kilometrów.


hurghada24.pl


Comments


bottom of page