top of page

Tylko hotele 3* dla ukraińskich turystów na koszt Egiptu


Egipski Fundusz Turystyki i Starożytności opłaci pobyt ukraińskim turystom, którzy utknęli w kurortach egipskich tylko jeśli zdecydują się zatrzymać w trzygwiazdkowych hotelach - ogłosiło w czwartek Egipskie Stowarzyszenie Hotelarskie.W oświadczeniu wydanym do dyrektorów i managerów egipskich hoteli, zwłaszcza na Południowym Synaju i w prowincji Morza Czerwonego, stowarzyszenie hotelarskie poinformowało, że Fundusz Turystyki i Starożytności zapłaci 10 dolarów za dobę pobytu ukraińskiego turysty w trzygwiazdkowym hotelu. W tej sumie mieszczą się trzy posiłki dziennie i lekkie napoje. Zgodnie z oświadczeniem gość w hotelu trzygwiazdkowym nie zostanie obciążony żadnymi, dodatkowymi kosztami za pobyt.Turystom z Ukrainy, którzy zdecydują się pozostać w pięciogwiazdkowych i czterogwiazdkowych hotelach zostaną przedstawione specjalne oferty cenowe.

Stowarzyszenie stwierdziło, że hotele powinny dać ukraińskim turystom wybór: albo przeniosą się do trzygwiazdkowego hotelu, albo pozostaną w obecnym miejscu zakwaterowania oferowanym w preferencyjnej cenie. Cena preferencyjna za pobyt w pięcio i czterogwiazdkoych hotelach nie powinna przekroczyć ceny umownej uzgodnionej z organizatorem wycieczek lub ceny zarezerwowanej w hotelu przed wystąpieniem kryzysu.W ubiegłym tygodniu egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności poinformowało, że wszyscy ukraińscy i rosyjscy turyści mogą przedłużyć swój pobyt w egipskich hotelach.


Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę ukraiński rząd zamknął swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Według oświadczeń ukraińskiej ambasady w Kairze kilkanaście tysięcy ukraińskich turystów nie może wrócić z Hurghady do Ukrainy.
Ambasada Ukrainy udostępniła oświadczenia wydane przez Egipskie Stowarzyszenie Hotelarskie na swojej oficjalnej stronie na Facebooku i poinstruowała obywateli Ukrainy, aby w razie potrzeby cytowali te oświadczenia personelowi hoteli.Pomimo pandemii koronawirusa w 2020 roku Egipt odwiedziło prawie 727 100 ukraińskich turystów. Najchętniej Hurghadę odwiedzają Rosjanie. Na drugim miejscu są turyści z Ukrainy


(newsnow)

Comments


bottom of page