top of page

Trzęsienie ziemi w okolicach Hurghady


Jak podaje Krajowa Sieć Sejsmiczna Narodowego Instytutu Badawczego Astronomii i Geofizyki Egiptu w sobotę w okolicach Hurghady miało miejsce trzęsienie ziemi.Trzęsienie o sile 3,2 stopnia w skali Richtera wystąpiło 21 km na północny wschód od Hurghady w sobotę - dokładnie o godzinie 1.31.02.


Jak podał szef Instytutu Mohamed al-Qadi, trzęsienie nastąpiło na głębokości 20 km, konkretnie w miejscu o współrzędnych 27.42 stopnia szerokości geograficznej północnej i 33.91 długości geograficznej wschodniej.
Instytut poinformował, że nie otrzymał żadnych informacji o szkodach wyrządzonych przez trzęsienie.

Egipska Krajowa Sieć Sejsmiczna (NRIAG) jest jedną z najbardziej zmodernizowanych sieci na świecie, a Egipt jest jednym z pierwszych krajów, które utworzyły tego typu system w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna).

NRIAG działa poprzez 70 stacji, których lokalizacje zostały starannie wybrane w związku z sejsmiczną aktywnością Egiptu.
Po rozpoczęciu funkcjonowania sieci niemożliwe stało się wystąpienie jakiegokolwiek trzęsienia ziemi bez jego rejestracji i monitorowania, niezależnie od jego siły.


W ostatnich latach, największe trzęsienie ziemi w Egipcie miało miejsce 22 listopada 1995 roku. Miało siłę 7,2 w skali Richtera i uderzyło w miasto Nuwajba nad Morzem Czerwonym zabijając pięć osób.Trzęsienie było odczuwalne w Afryce Północnej, Hiszpanii i Turcji.


hurghada24.pl

Comments


bottom of page