top of page

Sędziował finał mundialu. Dziś Szymon Marciniak będzie arbitrem w meczu ligi egipskiej!


Szymon Marciniak, który bezbłędnie poprowadził finał piłkarskich mistrzostw świata pomiędzy Argentyną, a Francją dziś wraca do pracy... i to w Egipcie - podaje portal ahram.Polski arbiter poprowadzi w Kairze "mecz podwyższonego ryzyka" w egipskiej Premier League pomiędzy Al-Ahly, a Pyramids FC. Zgodę na to wydał wczoraj wieczorem Egipski Związek Piłki Nożnej (EFA).
- Pyramids FC poprosił o zagranicznego sędziego na ten mecz. Przepisy EFA pozwalają każdemu klubowi poprosić o zagranicznego arbitra pod warunkiem, że pokryje on wszystkie wydatki związane z jego przyjazdem - czytamy w oświadczeniu EFA. Do 41-letniego Szymona Marciniaka dołączą także polscy asystenci - poinformował Egipski Związek Piłki Nożnej.
Wizyta w Kairze nie jest pierwszą dla polskiego sędziego. Szymon Marciniak prowadził już finał Pucharu Egiptu pomiędzy Ahly i Zamalek w lipcu ubiegłego roku, który Zamalek SC wygrał 2:1.Po 10 kolejkach egipskiej Premier League kairski Al-Ahly zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z 24 punktami. Pyramids FC - klub także z Kairu - są na czwartym miejscu z dorobkiem 20 punktów. Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie 19.00 czasu lokalnego (18.00 czasu polskiego).


hurghada24.pl

Comments


bottom of page