top of page

Od dziś niepełnoletni Egipcjanie nie mogą podróżować samotnie za granicęWładze Egiptu postanowiły uniemożliwić swoim obywatelom poniżej 18. roku życia podróżowanie do jakiegokolwiek obcego kraju bez rodziny, lub specjalnego pozwolenia. Decyzja wchodzi w życie dziś, czyli 1 stycznia 2024 roku.W przypadku samotnej podróży, małoletni muszą uzyskać uprzednią zgodę Departamentu Komunikacji Generalnej Administracji Paszportów, Imigracji i Obywatelstwa Egiptu.


W tekście decyzji czytamy, co następuje:


  • Obywatele poniżej 18 roku życia nie mogą podróżować poza granice Egiptu do żadnego miejsca docelowego bez opiekuna.

  • Jeśli niepełnoletni podróżuje sam, musi uzyskać pozwolenie Wydziału Łącznikowego Generalnej Administracji ds. Paszportów, Imigracji i Obywatelstwa.

  • Aby uzyskać zezwolenie, dana osoba musi być obecna w odpowiednim urzędzie w towarzystwie opiekuna i uzyskać potwierdzenie od opiekuna, że ​​wyraża zgodę na samodzielną podróż nieletniego.

  • Departament Komunikacji zbada, czy wnioskodawca jest osobą o nieposzlakowanej opinii i czy wyjazd nieletniego jest uzasadniony, zgodny z obowiązującym mechanizmem wydawania zezwoleń na podróż, w ramach zwalczania nielegalnej imigracji i handlu ludźmi.Dzieci w wieku powyżej 2 i poniżej 6 lat - którym w podróży nie towarzyszy osoba dorosła - nie mogą wejść na pokład samolotu bez towarzystwa stewardesy. Ponadto,

upoważniony opiekun ma obowiązek dostarczyć dziecko na lotnisko wylotu z Egiptu, a w przypadku przylotu małoletniego do Egiptu, rodzice lub opiekunowie muszą odebrać dziecko z lotniska.


Comentarios


bottom of page