top of page

Koniec słynnego Targu owocowo-warzywnego w Hurghadzie


Po latach funkcjonowania słynny Targ przy Dahar Square przechodzi do historii.Po trzech latach budowy oficjalnie otwarte zostały (na razie nastąpiły przecięcia wstąg) dwie hale usługowe, które mają zastąpić obecne Targi znajdujące się przy Dahar Square w Hurghadzie.


Przeniesienie Targów (Suków) z okolic największego placu w Hurghadzie w inne miejsce miało na celu zapanowanie nad chaosem komunikacyjnym, zmniejszenie tłoku na samych bazarach, polepszenie warunków sanitarnych, "ucywilizowanie" warunków sprzedaży i kupna oraz wyeliminowanie z rynku nieuczciwych kupczyków.


Problemy z lokalizacją nowego suku rozpoczęły się tuż po ogłoszeniu decyzji o jego budowie, czyli w 2019 roku. Nowy bazar znajduje się powiem aż 760 metrów od Dahar Square. Do hal, które usytuowane są na terenie dworca dla busików prowadzi jednokierunkowa, dwupasmowa droga, którą w godzinach szczytu przejeżdża kilkaset samochodów na minutę.Teren wokół nowych hal jest rozległy. Powstały duże parkingi i drogi wyjazdowe. Bliskość dworca ułatwia dotarcie do hal, jednak na razie (bez radykalnych zmian w trasach kursowania busików jadących z południa i na południe miasta) dotarcie tam z Dahar Square jest wyzwaniem.


W tym miejscu warto nadmienić, że wokół Dahar Square w tej chwili znajdują się dwa bazary; mięsno-rybno-drobiowy oraz owocowo-warzywny. Jako pierwszy w nowe miejsce ma się przenieść suk owocowo-warzywny.
Stary bazar owocowo-warzywny znajdował się tuż przy Dahar Square. Suk stał się kultowym miejscem wycieczek turystycznych, ale przede wszystkim najważniejszym i najtańszym miejscem zakupów dla samych Egipcjan.Pięć lat temu jego otoczenie zostało gruntownie przebudowane i zmodernizowane. Zainstalowano oświetlenie, pojawiły się ławki, krzewy i drzewa.Teraz jego czas się kończy, choć nie przebiega to w spokojny sposób. Targ owocowo-warzywny ma się przenieść do jednej z hal o powierzchni 10.000 m2. W sumie przygotowano 408 boksów o wielkości 12 m2 każdy.

Na miejscu jest bieżąca woda, kanalizacja, toalety, kosze i elektryczność. Obiekty będą monitorowane i ochraniane. Powstaną bary i mini kafejki. Wokół jest parking na kilkaset samochodów. Wszyscy sprzedawcy będą zobligowani do podawania cen towarów w języku arabskim.Przenosiny na nowy bazar nie są łatwe. Na suku owocowo-warzywnym doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy kupcami, a prezydentem miasta. Ashraf Al-Bay dał sprzedawcom 24 godziny na złożenie odpowiednich dokumentów, uregulowanie należności finansowych, spłat zadłużeń i przedstawienie dokumentów dotyczących legalności ich działalności.


Wczoraj, na prośbę kupców termin składania dokumentów został przedłużony przez gubernatora Prowincji Amra Hanafiego do 1 listopada.Przeprowadzka na nowy suk owocowo-warzywny ma się rozpocząć w ciągu najbliższych kilkunastu dni.


hurghada24.pl

Comments


bottom of page