top of page

Był. I nie ma. Słynny bazar z owocami w Hurghadzie zmienił lokalizację (video)


Bazar owocowo-warzywny przy Dahar Square w Hurghadzie istniał od ponad 60 lat. Szczególnie w ostatnich latach ów suk stał się kultowym miejscem dla turystów odwiedzających miasto, gdzie można było "poczuć smak" i dotknąć "prawdziwego, arabskiego życia".

Pod koniec listopada bazar został buldożerami zrównany z ziemią. Jego miejsce zajęła nowoczesna hala oddalona od Dahar Square dokładnie o 760 metrów (idąc jednokierunkową drogą w stronę gór).


W tej chwili w miejscu starego bazaru pozostał nie do końca uporządkowany plac, który w niedalekiej przyszłości ma stać się parkiem z drobną gastronomią i parkingiem.
Co ciekawe, nie wszyscy kupcy przenieśli się na nowy suk. Część sprzedawców (w większości są to ci, których nie stać na wynajęcie "boksu" na nowym suku) przeniosła swoje stragany na znajdujący się dosłownie kilkanaście metrów obok - po drugiej stronie ulicy - bazar przemysłowo - mięsno - rybny. W tej chwili panuje tam jeszcze większy bałagan, harmider i specyficzny zapach niż do tej pory.Także i ten bazar zostanie już niedługo zlikwidowany. Stanie się to najprawdopodobniej na początku przyszłego roku w momencie otwarcia trzeciej hali targowej na nowym suku. Na razie "stary bazar" funkcjonuje normalnie.
Nowy, Wielki Targ w Hurghadzie (na terenie dworca dla busików) składać się będzie docelowo z trzech hal. W tej chwili otwarte są dwie. Największa ma ponad 200 metrów długości i 80 szerokości. Pozostałe dwie hale mają po 120 metrów długości i 60 szerokości. Jest tu prąd, bieżąca woda i toalety. Budynki mają zarząd i własne służby dbające o porządek. Jest także monitoring.

Do hal można dojechać samochodem. Jest duży parking dla aut i autokarów.
Zobacz co zostało po słynnym, kultowym suku przy Dahar Square w Hurghadzie i jak wyglada droga na nowy bazar. Wszystko w 93 sekundy. Dodamy, że na nowy suk idzie się wolnym tempem z Dahar Square około 10 minut. Ów spacer, wśród jadących samochodów - do najprostszych nie należy...hurghada24.pl


Comments


bottom of page