top of page

Kairska wróżbitka: Trzeciej wojny światowej nie będzie

Egipska i cała arabska prasa bardzo ostro reaguje na tematykę wojenną. Jest to zrozumiałe, gdyż przez ostatnie trzy lata niestabilny region nawiedziły dwie wojny: w Libii i Syrii. Egipska i cała arabska prasa bardzo ostro reaguje na tematykę wojenną. Jest to zrozumiałe, gdyż przez ostatnie trzy lata niestabilny region nawiedziły dwie wojny: w Libii i Syrii.

W ogóle Bliski Wschód wielokrotnie znajdował się na krawędzi dużych i małych wojen. Miejscowi politolodzy aktywnie używają pojęcia „III wojna” zarówno w przenośni („w rzeczywistości III wojna światowa już trwa”), jak i dosłownie, sporządzając prognozy na najbliższą przyszłość.

Kairska wróżbitka Joy Ayad w wywiadzie dla „Głosu Rosji” uspokaja ludzi na Bliskim Wschodzie i w innych regionach:

Trzeciej wojny światowej nie będzie. Wielu wróżbitów, astrologów, a nawet niektórzy przedstawiciele duchowieństwa twierdzą, że nadchodzi wojna. To nieprawda. Uważnie obserwuję wszystkie zmiany na mapie astronomicznej Ziemi. W ogólnym zarysie Ziemi nie grozi wojna, związana z masowym użyciem przemocy. Świat czekają inne bitwy. Niewątpliwie, będą trwały wojny informacyjne i gospodarcze. Będzie kontynuowana bitwa o umysły i serca ludzi. To wszystko będzie. Natomiast wydarzeń, podobnych do I czy II wojny światowej, gdy w połowie świata walczyły armie na lądzie, wodzie i w powietrzu – tego nie będzie.

Zbliżają się wybory prezydenckie w Egipcie. Większości Egipcjan chciałaby widzieć na stanowisku prezydenta obecnego ministra obrony Abd al-Fattaha as-Sisiego. Co Pani może powiedzieć o wyniku przyszłych wyborów?

As-Sisi nie zostanie następnym prezydentem Egiptu. Na czele państwa stanie inna osoba, mogę podać jej nazwisko. Obecnie człowiek ten przebywa z Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jest to były premier Egiptu Ahmed Mohammed Szafik Zaki. Wskazują na niego wszystkie moje astrologiczne obliczenia oraz księga przepowiedni, z którą weryfikuje moje prognozy. Na Ahmeda Szafika wiele wskazywało od samego początku, ale nadal miałam wątpliwości. Na przykład, w księdze napisano, że będzie to „człowiek dobroci”. Dowodem na to jest nazwisko („Szafik” po arabsku oznacza „współczujący” – PS. red.). W jego imieniu miały być trzy litery „m” – to też się zgadza (w arabskiej pisowni – PS. red). Brakowało mi jednak informacji o rodzicach. Pomogli mi znajomi, którzy je znaleźli – wówczas wszystko zaczęło się układać w jedną całość”.Zdaję sobie sprawę, że mówię zaskakujące rzeczy, ponieważ przez półtora roku wielu już zapomniało o tym człowieku. Głęboko szanuję generała as-Sisiego, który wiele zrobił dla naszego kraju. Szanuję też uczucia dziesiątków milionów ludzi, którzy chcą widzieć na stanowisku prezydenta tylko as-Sisiego. Wiem, że swoją przepowiednią mogę oburzyć wielu ludzi w naszym państwie. Nie mogę jednak na to wpłynąć: widzę na stanowisku prezydenta inną osobę – Ahmeda Szafika.

Joy Ayad nie po raz pierwszy zaskakuje Egipt i inne kraje swoimi przepowiedniami. Tym nie mniej wiele z nich się sprawdziło, co zaskakuje ludzi jeszcze bardziej. Zobaczymy, co się wydarzy tym razem.

źródło: www.polish.ruvr.ru

bottom of page