Wycieczka na wyspę Giftun

Wyspa Giftun nazywana jest często „Rajską Wyspą”. Na wyspę odbywają się codzienne wycieczki z Hurghady. Za wycieczkę trwającą około 6 godzin zapłacimy 25/30 dolarów. W czasie rejsu statek dwukrotnie cumuje przy rafach koralowych w okolicach wyspy. Na pokładzie każdego statku, lub w porcie, przed jego wypłynięciem możemy wypożyczyć odpowiedni sprzęt (maski, rurki czy płetwy). Każdy statek zaopatrzony jest także w kapoki, dzięki którym nawet słabo potrafiący pływać mogą "wyjść w morze". 

Na samej wyspie możemy skorzystać z kilku barów oferujących napoje i przekąski. Wyspa ma jedyną w swoim rodzaju szeroką plażę z bardzo drobnym piaskiem. Błękitna woda, niesamowite widoki, oraz bliskość raf koralowych sprawia, że wyspa Giftun jest jednym z najpiękniejszych miejsc w tej części świata. Przed wypłynięciem na wycieczkę warto sprawdzić pogodę i wiatr w okolicach Hurghady.

Wycieczka rozpoczyna się rano około 8.00. Z hotelu zostajesz dowieziony busikiem na przystań. Po dopłynięciu na rafy (trwa to około 45 minut) rozpoczyna się snurkowanie (składa się zazwyczaj z 2 lub trzech zejść do wody). Po snurkowaniu na statku serwowany jest gorący lunch (do wyboru są zazwyczaj): makaron, ziemniaki, smażona ryba, mięso, warzywa, ciasto, zimne napoje. Po lunchu statek dopływa w pobliże wyspy. Następnie małymi łodziami motorowymi zostajesz przetransportowany na brzeg wyspy Giftun. 

Tam masz do dyspozycji 2 godziny. W tym czasie można się opalać, pływać, snurkować, skorzystać z baru w którym serwowane są zimne napoje bezalkoholowe i przekąski. Na wyspie oprócz plaży baru, toalet nie ma praktycznie nic więcej. Po 2 godzinach wracasz na statek. W ciągu 45 minut wracasz do Hurghady. Po dopłynięciu do przystani busik odwozi Cię do hotelu.

Wycieczkę na wyspę Giftun polecam wszystkim. Szczególnie po kilku dniach spędzonych na plaży, gdy jesteśmy już odpowiednio opaleni. Książki, które zabraliśmy z Polski jakoś nie "chcą się czytać". Muzyka zaczyna nas denerwować i szukamy sobie miejsca między barem, leżakiem, pokojem hotelowym i basenem. Z kupnem wycieczki na wyspę Giftun nie będzie problemu. Codziennie, podczas pobytu na plaży będziecie namawiani przez sprzedawców do zakupu.

Trzeba pamiętać, aby nie dać się naciągnąć. 

Wycieczka kosztuje od 25 do 30 dolarów i ani centa więcej. Wyjazd na Giftun nie męczy. Jedno o czym trzeba pamiętać to okrycia głowy, polecam na wszelki wypadek założyć na siebie koszulki z ramiączkami. Niezbędny jest krem lub olejek do opalania. Trzeba zabrać ze sobą własny ręcznik na którym będziemy się mogli położyć na pokładzie statku, a po dopłynięciu na wyspę na plaży. Musisz wziąć ze sobą jedną dużą butelkę wody.

Jeżeli będziesz snurkować nie polecam piwa, tym bardziej mocnego alkoholu, ale zrobisz jak chcesz.