Wycieczka do Sharm el Naga

Rezerwat Sharm el Naga to dziewiczy podwodny park krajobrazowy a zarazem rezerwat raf Morza Czerwonego. Nurkowanie odbywa się z plaży, a piaszczyste dno opada do 30 metrów i przechodzi w skały opadające do 80 metrów. To idealne miejsce dla początkujących i bardziej doświadczonych nurków. Rezerwat Sharm El Naga oddalony jest od Hurghady o 35 kilometrów (40 minut jazdy autokarem). Został uznany za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w świecie. Nurkowanie odbywa się na rafie. 

Można dotrzeć do ponad 20 ciekawych miejsc, między innymi: Canyon Reef, Coral Garden, Panorama Reef, Sharm El Naga Street, Sadana Point, Sadana Drop Off, Sadana Gorgonia, Tunel Lama i Ziyad Cave. Mamy do dyspozycji wykwalifikowaną obsługę z uprawnieniami co daje szczególne poczucie bezpieczeństwa. Obsługa dba o utrzymanie raf koralowych w nie naruszonym stanie. Dbanie o środowisko to priorytet obsługi rezerwatu. 

Jako atrakcja turystyczna, Sharm El Naga jest zaprojektowany i wykonany na bardzo wysokim poziomie. Do dyspozycji są pokoje hotelowe, baseny, kawiarnie, bary i restauracje. Na plaży, goście mogą bezpłatnie korzystać z jazdy konnej, skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie, zagrać w siatkówkę. W barach i restauracjach serwowane są napoje, przekąski, oraz potrawy orientalne. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw z urządzeniami do zabawy, oraz brodzik. Oprócz tego są sklepy z pamiątkami. 

Co ciekawe i istotne w Sharm El Naga wystarczy przepłynąć kilka metrów, aby zobaczyć podwodny świat. Naprawdę fajne i nie drogie miejsce. Cena wycieczki z Hurghady (od godziny 8.00 do 16.00) to ~ 30 dolarów. Wycieczki odbywają się codziennie.