Polecane posty
Wszystkie posty
Szukaj po tagach
No tags yet.

26 krajów Afryki zamierza utworzyć strefę wolnego handlu

26 krajów należących do trzech afrykańskich wspólnot gospodarczych ogłosi 10 czerwca tekst porozumienia w sprawie utworzenia strefy wolnego handlu w Afryce, co zbiegnie się ze szczytem gospodarczym w Egipcie - ogłosił egipski minister przemysłu i handlu.

Pakt zostanie zawarty między państwami wchodzącymi w skład Wspólnoty Rozwoju Afryki Południowej (SADC), Wspólnego Rynku Afryki Wschodniej i Południowej (COMESA) i Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej(EAC).

PKB tych krajów, które reprezentują 62 proc. globalnego handlu Afryki, stanowi ponad 58 proc. PKB całego kontynentu.

Trójstronny traktat ma znieść bariery i ograniczenia w handlu między państwami członkowskimi, w których mieszka 625 milionów osób i których łączne obroty handlowe wynoszą 102 miliardy dolarów.

Porozumienie zostanie ogłoszone w Egipcie podczas spotkania na szczycie w kurorcie Szarm el-Szejk. Mają w nim uczestniczyć szefowie i ministrowie 26 państw kontynentu afrykańskiego, które wejdą w skład tej nowej strefy wolnego handlu. Będzie się ona rozciągać od Egiptu po Republikę Południowej Afryki.

Na niedzielnej konferencji prasowej egipski minister przemysłu, handlu i drobnych przedsiębiorstw Munir Fachri Abd el-Nur poinformował, że rozmowy mające na celu uzgodnienie ostatnich szczegółów porozumienia zakończą się 27 maja.

źródło:PAP

free.png

#strefawolnegohandluwafryce #szczytgospodarczywegipcie #egipt #kair #hurghada #morzeczerwone #piramidy #wakacje #wakacjewhurghadzie

Poleć innym
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic