Polecane posty
Wszystkie posty
Szukaj po tagach
No tags yet.

Egipt ogranicza tematykę kazań w ramadanie do wiary i moralności

W Egipcie tematyka kazań w rozpoczętym ramadanie ma ograniczyć się do wiary i moralności. Minister ds. religii Mohammed Mochtar Gomaa uważa, że dzięki temu wygłaszane w miesiącu muzułmańskiego postu kazania będą "ludzi jednoczyć, a nie dzielić".

Zarządzenie o ograniczeniu tematyki kazań do spraw wiary i moralności jest najnowszym z serii posunięć mających na celu kontrolę wypowiedzi na tematy religijne w kraju głęboko spolaryzowanym po obaleniu w lipcu zeszłego roku związanego z Bractwem Muzułmańskim prezydenta Mohammada Mursiego.

Już wcześniej w Egipcie wprowadzono ograniczenia dotyczące głoszenia kazań w meczetach. Wolno je wygłaszać jedynie upoważnionym do tego przez państwo imamom.

W 2013 r. władze Egiptu zakazały działalności Bractwa i związanych z nim struktur, uznały za organizację terrorystyczną oraz wprowadziły nowe przepisy ograniczające prawo do protestów, rozszerzając kampanię osłabienia islamistycznego ruchu odsuniętego od władzy Mursiego.

źródło; PAP

#ramadan #egipt #prezydent #kazanie #meczet #bractwomuzułmańskie #kair #hurghada #morzeczerwone #piramidy #wakacje #wakacjewhurghadzie

Poleć innym
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic