Polecane posty
Wszystkie posty
Szukaj po tagach
No tags yet.

Sisi powierzył Mehlebowi dalsze pełnienie funkcji premiera

Nowy prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi pozostawił na stanowisku dotychczasowego premiera Ibrahima Mehleba, zlecając mu jednocześnie misję utworzenia nowego rządu - poinformowała egipska telewizja państwowa.

Mehleb złożył przedtem na ręce prezydenta rezygnację całego rządu. Według przedstawicieli władz i mediów oczekuje się, że w nowym gabinecie zachowają swe stanowiska szefowie najważniejszych resortów, w tym minister finansów. Na razie nie jest jasne, kiedy prezydent mianuje nowy rząd.

Uroczyste objęcie władzy przez Sisiego odbyło się w niedzielę, ale w ceremonii tej nie wziął udziału żaden z przywódców państw zachodnich. Odzwierciedla to krytyczny stosunek wspólnoty międzynarodowej do nowego prezydenta, firmującego surowe represje wobec islamistycznej opozycji.

W zakończonych 28 maja trzydniowych wyborach Sisi otrzymał 93,3 proc. głosów, a jego jedyny rywal Hamdin Sabahi zaledwie 3 proc. Mimo wydłużenia głosowania o jeden dzień frekwencja wyniosła tylko 46 proc.

źródło: PAP

#ibrahimmehleb #premieregiptu #rządegiptu #sisi #prezydent #egipt #hurghada #kair #morzeczerwone #piramidy #wakacje #wakacjewhurghadzie

Poleć innym
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic