top of page

Znamy ceny wszystkich biletów kolejowych w Egipcie. Płacimy tylko w dolarach lub euro


Władze Egyptian National Railway ogłosiły wczoraj ceny wszystkich biletów kolejowych dla obcokrajowców, którzy chcą podróżować po Egipcie.
Minister transportu Egiptu Kamel Al-Wazir przypomniał przy okazji, że od 1 stycznia 2023 roku zagraniczni turyści mogą płacić za bilety kolejowe tylko w dolarach amerykańskich lub euro, albo za pomocą karty kredytowej.
Najtańsze bilety, które mogą kupić obcokrajowcy to bilety drugiej klasy za 15 USD ze stacji Sidi Gaber w Aleksandrii do stacji Ramzes w Kairze. Najdroższe są bilety pierwszej klasy za 65 USD na pociąg VIP ze stacji Sidi Gaber w Aleksandrii do stacji Asuan. Pociągi sypialne w Egipcie kosztują 120 dolarów za pasażera lub 80 dolarów za dwóch pasażerów.Poniżej podajemy tabelę z cenami biletów kolejowych w Egipcie dla cudzoziemców, numery pociągów, typy składów i godziny odjazdu.

Minister powiedział, że wprowadzenie opłaty za bilety tylko w dolarach i euro dla obcokrajowców "następuje w momencie, gdy turyści coraz częściej korzystają z pociągów do podróżowania po Egipcie i po inauguracji kursowania hiszpańskich klimatyzowanych pociągów na linii Kair-Aleksandria.

- Posunięcie to ma na celu zabezpieczyć płynność Egiptu w twardej walucie w obliczu rosnącej wartości dolara amerykańskiego, a także odciążyć Bank Centralny Egiptu - stwierdził Kamel Al-Wazir.


hurghada24.pl

Kommentare