top of page

Znów tramadol i narkotyki. Turyści lecący z Niemiec złapani na lotnisku w Hurghadzie


Pomimo wzmożonego ruchu na międzynarodowym lotnisku w Hurghadzie, służby celne wciąż są bardzo czujne i skrupulatnie podchodzą do swoich obowiązków.Wczoraj zatrzymany i aresztowany został pasażer podróżujący z Hamburga. Podczas kontroli bagażu celnicy znaleźli ukryte wśród ubrań 156 tabletek zabronionego w Egipcie tramadolu 100 mg.


Jak podają władze lotniska mężczyzna naruszył egipskie prawo antynarkotykowe, prawo wykonywania zawodu farmaceuty, prawo celne, oraz prawo o imporcie i eksporcie.
Tramadol to silny lek z grupy opioidów, czyli narkotycznych substancji przeciwbólowych. Wwożenie do Egiptu znacznych ilości tramadolu (wskazujących, że nie są przeznaczone do użytku osobistego) i wszystkich leków na bazie tramadolu, bez odpowiedniej zgody tamtejszego ministerstwa zdrowia jest zakazane.Dzień wcześniej, samolotem z Frankfurtu przyleciał pasażer u którego znaleziono papierośnicę z dwunastoma papierosami - jak podają władze lotniska - nadziewanymi narkotycznymi roślinami konopi indyjskich". Mężczyzna został aresztowany.
Warto wiedzieć, że w Egipcie posiadanie, handel i zażywanie narkotyków jest zabronione. Przemyt wszelkiego rodzaju narkotyków (w tym również marihuany, a nawet maku), obrót nimi bądź ich zażywanie karane jest wieloletnim więzieniem, dożywociem, a nawet śmiercią.


hurghada24.pl

bottom of page