top of page

Zakaz używania plastikowych reklamówek w Sharm el-Sheikh


Minister środowiska Egiptu Yasmine Fouad ogłosiła, że od czerwca Sharm El-Sheikh będzie miastem całkowicie wolnym od jednorazowych toreb plastikowych.

Jednocześnie trwają działania mające na celu przekształcenie tego kurortu w "Zielone Miasto". Wszystko związane jest z przygotowaniami do organizacji w Sharm el-Sheikh konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP27) w listopadzie tego roku.
Jak powiedziała Yasmine Fouad, od czerwca w Sharm el-Sheikh całkowicie zakazane będzie używanie i stosowanie jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych na statkach, plażach, w sklepach, restauracjach, czy barach. Z zakazu wyłączone będą jedynie apteki.We współpracy w firmami japońskimi w Sharm el-Sheikh dostępne mają być torby biodegradowalne.


W mieście trwają także prace związane z przejściem na "projekty przyjazne dla środowiska w dziedzinie transportu elektrycznego, gospodarki odpadami, wykorzystania energii odnawialnej i ekologii".Kilka lat temu podobna akcja bezskutecznie wprowadzona była także w Hurghadzie. Jednak po kilkunastu tygodniach została zaniechana z powodu zbyt wysokich kosztów i niezadowolenia, a nawet oporu ze strony mieszkańców Hurghady.


(ahram)


www.hurghada24.plbottom of page