top of page

Z wizytą na suku w Hurghadzie. Truskawek brak. Królują arbuzy. Najdroższe - śliwki i jabłka (video)Suk owocowo-warzywny w Hurghadzie (w dzielnicy Dahar) przeżywa oblężenie przed jutrzejszym, najważniejszym świętem muzułmańskim Id al-Adha.Miłośnicy truskawek będą zasmuceni. Niestety sezon na te owoce (pierwsze zbiory) za nami. Próżno ich tu szukać. Po prostu truskawek nie ma.


Są za to arbuzy. Od maleńkich po naprawdę gigantyczne. Cena... bardzo przystępna, a dodając smak, soczystość, zapach i kolor, po prostu bardzo niska jak dla turysty z Europy. Arbuz na zdjęciu waży ponad 12 kilogramów.Jak zwykle w Hurghadzie bardzo drogie są jabłka. Akurat jabłka ze zdjęcia pochodzą z Hiszpanii. Polskie są niewiele tańsze, ale pojawią się dopiero za dwa, trzy miesiące.
Najdroższymi owocami dziś, na targu owocowo-warzywnym w Hurghadzie były śliwki. Kwaśne, twarde i w sumie mało apetyczne, choćby w porównaniu z winogronami za 25 funtów egipskich (EGP), czyli 3,29 zł.

Zapraszamy na krótki spacer po suku owocowo-warzywnym w dzielnicy Dahar. Warto poczuć i zobaczyć ten "klimat"...Największy i najtańszy bazar owocowo-warzywny w Hurghadzie znajduje się tu: https://goo.gl/maps/eXJ44JUrT5UhMLgy8
Dla ułatwienia, prezentujemy liczby arabskie z europejskim odpowiednikiem.hurghada24.pl

コメント