top of page

Z Kairu do Aleksandrii szybkim i komfortowym pociągiem już w tę sobotę


Stało się! Już w najbliższą sobotę będzie można przejechać superszybkim pociągiem na trasie Kair - Aleksandria.Pojutrze, dokładnie o godzinie 14:00 ze stacji Ramzes w Kairze do stacji Sidi Gaber i Misr w Aleksandrii ruszy na trasę pierwszy skład wyprodukowany przez hiszpańską firmę Talgo specjalizującą się w produkcji szybkich pociągów pasażerskich.Skład pojedzie z prędkością 160 km/h. Ma się składać z 5 klimatyzowanych wagonów pierwszej klasy, 8 klimatyzowanych wagonów drugiej klasy oraz wagonu restauracyjnego.

- Eksploatacja tego luksusowego pociągu to krok milowy w historii kolei egipskich, gdyż są podobne do składów kursujących w krajach europejskich. Wagony mają systemy pneumatycznego pochłaniania drgań, profilowane fotele, ekrany przy każdym siedzeniu w wagonach 1. klasy i centralne telebimy w wagonach 2. klasy, system WIFI oraz przestronne toalety - czytamy na stronie Egyptian National Railways.
Na razie nie znamy ceny za bilety nowym pociągiem, gdyż ta informacja nie została jeszcze umieszczona w systemie rezerwacji. Do tej pory bilety na tej trasie kosztowały od 1 do 5 dolarów.


Podróż ma trwać 1,5 godziny. Do tej pory podróż pociągiem na trasie Kair - Aleksandria trwała od 2,5 do 3,5 godziny w zależności od liczby przystanków na trasie.


hurghada24.pl

Comments