top of page

Ważna zmiana dla podróżujących do Egiptu. Wchodzi w życie dziś


Wczoraj późnym wieczorem Egipt ogłosił decyzję mającą usprawnić procedury przylotu na lotniska, dotyczącą wypełniania obowiązkowych formularzy zgłoszenia wjazdowego.


Nowe procedury mają obowiązywać od dziś.


Ministerstwo zdrowia zadecydowało, że wszyscy podróżujący z zagranicy nie będą już musieli wypełniać formularzy deklaracji po przyjeździe.Ministerstwo uruchomiło bowiem stronę internetową Visit Egypt, która ma pozwolić turystom przyjeżdżającym do Egiptu zarejestrować się na dwa dni przed rozpoczęciem podróży, aby skrócić czas oczekiwania po przylocie.


Tyle teorii, na razie strona visitegypt.gov.eg nie działa, lub jest przeciążona.
Na tej stronie internetowej pasażerowie mogą także złożyć świadectwa szczepień przeciwko COVID-19. Gdy egipskie władze zajmujące się kwarantanną zatwierdzą wniosek, pasażerowi zostanie przydzielony indywidualny kod QR, który umożliwi mu wjazd do Egiptu.

Turyści nie muszą korzystać z tego rozwiązania pod warunkiem, że wszystkie potrzebne dokumenty w formie papierowej będą mieli ze sobą po przylocie do Egiptu (świadectwa szczepień) i przed odprawą paszportową na lotnisku (deklaracja wjazdowa).

- Celem anulowania papierowych formularzy jest ułatwienie życia. Świat rozwiązuje ten problemami cyfrowo. Wszystko, czego potrzebuje pasażer to wypełnienie wymaganych danych na platformie Visit Egypt - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Hossam Abdel-Ghaffar.


Przypominamy, że lądując w Egipcie mamy obowiązek przedstawienia zaświadczeń o szczepieniu, lub negatywny wynik testu wykonany najpóźniej 72 godziny przez przybyciem do Egiptu.Zaświadczenie o szczepieniu musi wykazywać, że podróżny otrzymał jednodawkową szczepionkę lub ostatnią dawkę dwudawkowych szczepionek co najmniej 14 dni przed przyjazdem.


(ahram,hurghada24.pl)

bottom of page