top of page

W Sharm el Sheik młodzi mają głosSharm le Sheik gospodarzem 8 Forum Młodych Parlamentarzystów.Coroczne forum ma na celu promowanie udziału młodzieży w polityce i stworzenie dla platformy do przedstawiania swoich opinii na temat międzynarodowych wyzwań i problemów oraz proponowanie rozwiązań.
Egipska Izba Reprezentantów, we współpracy z Unią Międzyparlamentarną, organizuje ósme Forum Młodych Parlamentarzystów w Sharm el Sheik w dniach 15-16 czerwca 2022 r.

Głównym tematem forum będą zmiany klimatyczne. Egipski parlament włączył tę kwestię jako globalną i chce ją omówić na płaszczyźnie międzynarodowego parlamentaryzmu. Debata odbędzie się pod patronatem prezydenta Abdela Fattaha Al-Sisiego z udziałem Hanafi Jabali przewodniczącego Izby Reprezentantów oraz osobistości regionalnych i międzynarodowych wysokiego szczebla.
Młodzi parlamentarzyści przybędą do Sharm el Sheik z 90 krajów co uważa się za duże osiągnięcie Sahar Al-Bazzar członkini egipskiej Izby Reprezentantów na Forum Młodych Parlamentarzystów Unii Międzyparlamentarnej. Jest ona pierwszą egipską parlamentarzystką zajmującą to międzynarodowe stanowisko.(dailynews)

bottom of page