top of page

W Hurghadzie wylądowali pierwsi turyści z Rosji od początku wojny na Ukrainie


Trzystu rosyjskich turystów przyleciało na międzynarodowe lotnisko w Hurghadzie. To pierwsi wczasowicze z tego kraju od początku wojny na Ukrainie, którzy pojawili się w Hurghadzie. Informację potwierdzili organizatorzy wycieczek w prowincji Morza Czerwonego.Kilku agentów pracujących dla rosyjskich firm turystycznych w Hurghadzie przyznali, że największa rosyjska firma w branży turystycznej - Biblio-Globus - wznowiła swoją działalność czarterową na trasie Moskwa - Hurghada. Za kilka dni firma ma uruchomić loty na trasie Moskwa - Sharm el-Sheikh.


Dyrektor ds. rezerwacji w Biblio-Globus powiedział, że przewoźnikiem lotniczym obsługującym loty do Egiptu będzie firma Red Wings, zamiast należącego do Aerofłotu Russian Airlines.


Stowarzyszenie Rosyjskich Organizatorów Turystycznych potwierdziło powrót swoich bezpośrednich lotów czarterowych z Moskwy do Hurghady i Sharm el-Sheikh - mówi Sayed Al-Jabri, agent dużej firmy turystycznej działającej na rynku rosyjskim.


- Oficjalny status lotów jest nadal niejasny, ponieważ loty są uruchamiane na zlecenie… jednego touroperatora - dodał Sayed Al-Jabri.Red Wings ma oferować rosyjskim turystom dwa loty w tygodniu do Hurghady, a od 13 kwietnia cztery loty do Sharm el-Sheikh tygodniowo.

Loty do Hurghady i Sharm El-Sheikh mają się odbywać z podmoskiewskiego portu lotniczego Żukowskij Boeingami 777-200 pod warunkiem, że turyści pozostaną w Egipcie co najmniej cztery dni.

Według Red Wings firma uzyskała zgodę na loty na trasie Moskwa - Hurghada/Sharm od rosyjskich i egipskich władz lotniczych.


(egyptindependent,arabnews)


Comments