top of page

W Egipcie znacznie podrożeją hotele, restauracje, zakupy i wycieczki


Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu nałożyło nowe opłaty na hotele, kawiarnie, operatorów turystycznych, restauracje i bazary.Zgodnie z decyzją rządu ogłoszoną w Dzienniku Ustaw, wszystkie hotele od 1 marca będą płacić jeden procent rocznych przychodów z rezerwacji pokoi. Obecne przepisy przewidują, że płacą od 5 do 50 funtów egipskich (EGP) od pokoju za noc.

Kawiarnie i restauracje będą teraz płacić od 4.000 EGP do 5.000 EGP rocznie, a opłaty mogą wzrosnąć o kolejne 3.000 lub 5.000 EGP jeśli serwują alkohol, lub fajkę wodną.


Bazary będą płacić od 5.000 EGP do 10.000 EGP rocznie, w zależności od ich lokalizacji.
Operatorzy turystyczni (wszystkie legalnie działające biura turystyczne w Egipcie) zapłacą teraz od 3.000 EGP do 10.000 EGP w zależności od ich działalności.Zyski z tej operacji mają być wpłacane na Fundusz Wspierania Turystyki i Starożytności. Rząd utworzył ten Fundusz w 2022 r., aby "wesprzeć i ożywić sektor turystyczny w obliczu światowego kryzysu gospodarczego, który dotknął lokalny rynek, a także ulepszyć usługi oferowane gościom w miejscach turystycznych i pobudzić rozwój muzeów i archeologii".
W tej chwili 1 złoty wart jest około 7 funtów egipskich.


hurhada24.pl

Коментарі


bottom of page