top of page

W Egipcie coraz mniej przypadków koronawirusa.
Doradca prezydenta ds. zdrowia i profilaktyki Mohamed Awad Tag-Eddin powiedział dziś, że sytuacja epidemiologiczna, związana z zarażeniami koronawirusem w Egipcie w lutym 2022 roku była znacznie lepsza niż w styczniu tego roku.

Podczas wywiadu telefonicznego z prywatnym kanałem al-Hadath al-Youm Tag-Eddin stwierdził, że zauważalny jest spadek liczby przypadków zarażeń. Wynika to zarówno z oficjalnych, jak i z nieoficjalnych danych. Egipt jest w znacznie lepszej sytuacji niż większość krajów, dotkniętych wirusem. Mutacja Omicron jest mniej dotkliwa niż w innych częściach świata - dodał. Stwierdził też, że liczba przypadków osób przyjmowanych do szpitali i hospitalizowanych na oddziałach intensywnej terapii również uległa zmniejszeniu.
Natomiast szef Komitetu Naukowego ds. Zwalczania Koronawirusa w egipskim Ministerstwie Zdrowia i Ludności przewiduje bliski koniec czwartej fali zakażeń w Egipcie, jeśli przez najbliższe tygodnie liczba przypadków nadal będzie spadać w obecnym tempie i na podobnym poziomie. Hossam Hosni podkreślił jednak wcześniej potrzebę dalszego podejmowania środków ostrożności w celu utrzymania obecnego spadku zakażeń. W tym konieczność szczepień. W ramach państwowego planu dywersyfikacji, w Egipcie dostępne są szczepionki Sinovac, Sinopharm, AstraZeneca, Sputnik, Johnson & Johnson, Pfizer i Moderna.Oficjalny raport Ministerstwa Zdrowia stwierdził do końca 2021 roku, że Egipt otrzymał 119,3 miliona dawek różnych szczepionek na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia i Ludności wezwało także obywateli do zarejestrowania się na stronie internetowej resortu w celu otrzymania darmowych szczepionek.


W Egipcie odnotowano łącznie 483 771 przypadków koronawirusa, z 24 074 zgonami i 413 482 wyzdrowieniami.


(egyptindependent)