top of page

Ukraińscy turyści będą wracać z Egiptu do swojego kraju przez PolskęW związku z napaścią Rosji na Ukrainę przestrzeń powietrzna Ukrainy została zamknięta dla samolotów cywilnych. Agresja Rosji zastała tylko w Hurghadzie blisko 20 tysięcy ukraińskich turystów.

Jak już informowaliśmy, egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności zezwoliło turystom z Ukrainy na bezpłatne przedłużenie swojego pobytu w egipskich hotelach do czasu, gdy będą mogli bezpiecznie wrócić do domu.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy poinformowało, że w związku z zamknięciem ukraińskiej przestrzeni powietrznej obywatele Ukrainy za granicą powinni pozostać na miejscu, uważnie śledzić wydarzenia i rejestrować się w systemie komunikacji cyfrowej ministerstwa, lub być w stałym kontakcie z ich ambasadami i konsulatami za granicą.


Ambasada Ukrainy w Egipcie poinformowała dziś, że pracuje nad znalezieniem dróg powrotu swoich obywateli do domów. Jedna z dróg ma prowadzić przez Polskę.
Z naszych informacji wynika, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ma poprosić polskie władze o pozwolenie na lądowanie samolotów z turystami na lotniskach w Rzeszowie, Krakowie i Warszawie, oraz ewentualnie poprosi o pomoc w transporcie lotniczym.
Z podobnym apelem Ukraina ma się także zwrócić do władz Słowacji, Rumunii i Węgier.www.hurghada24.pl


Comentarios


bottom of page