top of page

Turystka ze Słowacji złapana z dużą dawką Tramadolu na lotnisku w Hurghadzie. Grozi jej surowa kara


Służby celne międzynarodowego lotniska w Hurghadzie poinformowały, że dziś rano zatrzymano turystkę ze Słowacji, która zamierzała "przemycić na teren Egiptu dużą ilość środków odurzających".
W bagażu turystki ze Słowacji podróżującej z Bratysławy znaleziono "15 listków Tramadolu 100 mg", czyli 150 tabletek tego leku.


Jak podają władze lotniska, kobieta naruszyła egipskie prawo dotyczące posiadania środków odurzających w znacznej ilości, prawo wykonywania zawodu farmaceuty, prawo celne, oraz prawo o imporcie i eksporcie.Słowaczce grozi od 3 lat więzienia do kary śmierci włącznie. Kobieta została aresztowana i czeka na prokuratorskie zarzuty.

Tramadol to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów. Lek może uzależniać, a wwożenie go do Egiptu jest niezgodne z prawem. Tramadol można dostać w Egipcie tylko na receptę, jednak uzależnieni kupują go na czarnym rynku i używają jako substytut heroiny.

Warto wiedzieć, że w Egipcie Tramadol uważany jest za narkotyk, a posiadanie, handel i zażywanie narkotyków w Egipcie jest zabronione. Przemyt wszelkiego rodzaju narkotyków (w tym również marihuany, a nawet maku), obrót nimi bądź ich zażywanie karane są nawet śmiercią.
Sześć lat temu głośna była sprawa Laury Plummer, która została skazana na trzy lata pozbawienia wolności za przemyt 300 tabletek tramadolu. Plummer spędziła w więzieniu 14 miesięcy zanim została ułaskawiona przez prezydenta Egiptu. Co ciekawe Brytyjka również została zatrzymana na lotnisku w Hurghadzie.


hurhada24.pl


Comentarios