top of page

Turyści będą mieli ogromny problem. W czwartek w Egipcie nastąpi zmiana czasu... Na trzy dni!


Każdy turysta, który w najbliższych dniach wybiera się do Egiptu, lub będzie wracać z tego kraju musi pamiętać o zmianie czasu. Dlaczego to tak ważna informacja? Choćby dlatego trzeba o tym wiedzieć, by nie spóźnić się na lotnisko na samolot powrotny, czy orientować się kiedy nastąpi wyjazd na wycieczkę fakultatywną np. do Kairu, lub znać banalne, acz ważne "godziny posiłków" w hotelowych restauracjach.Zmiana czasu z letniego na zimowy w Egipcie nastąpi w nocy z czwartku na piątek 27 października. Wówczas - o godzinie 23.00 w czwartek - zegarki zostaną cofnięte o godzinę. Tym samym, od tego momentu, czas w Polsce i Egipcie będzie ten sam.
Jakby zamieszania było mało, ta sytuacja potrwa zaledwie trzy dni!


W nocy z 28 na 29 października - tym razem w Polsce - nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegarów cofniemy w kraju o godzinę. Tym samym różnica czasu pomiędzy Polską, a Egiptem znów będzie wynosić godzinę. W Polsce będzie godzina wcześniej.


Dla przykładu, od najbliższej niedzieli, jeżeli w Polsce będzie godzina 12.00, to w Egipcie 13.00.


Strasznie to wszystko skomplikowane, ale warto wiedzieć.Decyzję o zmianie czasu zatwierdził egipski rząd, a ratyfikował prezydent kraju. W uzasadnieniu napisano, iż "wprowadzenie czasu letniego i zimowego pozwoli na oszczędność w wysokości 25 milionów dolarów w zakresie zużycia gazu oraz 150 milionów dolarów oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej".Egipt jest jedynym krajem afrykańskim, który w 2023 roku stosował czas letni.


hurghada24.pl
Comments


bottom of page