top of page

Trwa ewakuacja ukraińskich turystów z Hurghady


W ostatnich pięciu dniach ponad osiem tysięcy ukraińskich turystów zostało ewakuowanych z Egiptu do krajów sąsiadujących z tym państwem. Przede wszystkim do Polski na Węgry i na Słowację - powiedział ukraiński chargé d'affaires ambasady Ukrainy w Kairze Rusłan Nechai.Nechai powiedział, że dokładnie 8.608 ukraińskich turystów zostało ewakuowanych dzięki 36 lotom czarterowym EgyptAir. Koszt transportu został pokryty przez stronę egipską.
W tej chwili w samej Hurghadzie jest jeszcze ponad 20 tysięcy ukraińskich turystów. Ich pobyt w hotelach trzygwiazdkowych pokrywany jest ze specjalnego funduszu ministerstwa turystyki i starożytności we współpracy z Egipskim Stowarzyszeniem Hotelarskim.
Dzienna stawka wynosi 10 dolarów na osobę. Turyści mają zapewnione trzy posiłki dziennie oraz napoje. Nie powinni opuszczać hoteli i korzystać z wycieczek fakultatywnych.
Turyści z Ukrainy mogą przebywać egipskich hotelach "do czasu unormowania się sytuacji w ich kraju" - zapewniają podwładni prezydenta Egiptu Abd al-Fattaha as-Sisiego. Ponad 15 tysięcy turystów z Ukrainy przebywa w Hurghadzie od 24 lutego czyli od momentu rozpoczęcia rosyjskiej agresji na ich kraj.


W Hurghadzie obecnie przebywa ponad 60 tysięcy turystów z Rosji, którzy także nie mogą wrócić do swoich domów.


(ahram)

Comments


bottom of page