top of page

Trudny powrót Egipcjan z Ukrainy. Za samolot muszą zapłacić


Ponad 1200 egipskich studentów przybyło już do Polski, a 250 dotarło do Rumunii z ogarniętej wojną Ukrainy - podała minister ds. emigracji Nabila Makram.
Ambasada Egiptu w Warszawie poinformowała, że obywatele tego kraju przyjeżdżający z Ukrainy z nieważnymi paszportami mogą przekraczać granicę Polski, a ambasada wyda im tymczasowe dokumenty podróży, aby ułatwić im powrót do Egiptu.

Tymczasem uciekinierzy z Ukrainy narzekają na koordynację działań ze strony władz Egiptu związaną z ich ewakuacją. Jak podaje portal middleeastmonitor ambasada Egiptu w Warszawie nie wysłała nawet delegatów w pobliże przejść granicznych z Polską zadowalając się stwierdzeniem, że "za pośrednictwem ambasady w Warszawie prowadzona jest koordynacja z polskimi władzami”.Dziś wieczorem z lotniska Bukareszt Otopeni ma odlecieć do Kairu pierwszy samolot z obywatelami Egiptu, którzy uciekli z Ukrainy. Bilet kosztuje 240 euro.


Przed rosyjską inwazją na Ukrainie mieszkało około 6000 Egipcjan w tym 3964 studentów uczących się na ukraińskich uniwersytetach. Przede wszystkim na kierunkach medycznych.
(ahram,middleeastmonitor)

コメント