top of page

Tragiczna informacja z drogi Safaga - Hurghada. Śmierć polskich turystówJak donoszą egipskie media na drodze Safaga - Hurghada doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem polskich turystów. Około południa autokar wiozący Polaków z Marsa Alam na lotnisko w Hurghadzie przewrócił się.W wyniku wypadku zginęło dwoje polskich turystów oraz egipski kierowca. 16 osób zostało rannych. W sumie autokarem podróżowało 21 osób - 19 Polaków oraz dwóch Egipcjan. Po kilkunastu minutach od zdarzenia na miejscu pojawiło się 15 karetek pogotowia. Najciężej ranni zostali przetransportowani do najlepiej wyposażonego szpitala w tej części Egiptu - Hurghada General Hospital. Reszta została przewieziona ambulansami do Szpitala Centralnego w Safadze.

Po przewiezieniu rannych do szpitala w Hurghadzie na miejscu pojawił się gubernator Morza Czerwonego Amr Hanafy oraz zastępca ministerstwa zdrowia w Prowincji, dr Ismail Al-Arabi.


W specjalnym oświadczeniu Gubernator Morza Czerwonego zapewnił, że ranni zostali objęci najlepszą opieką medyczną na koszt gubernatorstwa. Hanafy złożył także szczere kondolencje wszystkim rodzinom ofiar.W sprawie tragicznego wypadku wszczęto śledztwo, które prowadzi prokuratura w Hurghadzie. Informację będziemy aktualizować.


www.hurghada24.pl

Comments